Yüzyıllık Yalnızlık, Netflix Dizisi Oluyor

0
19

Nobel ödülü sahibi Kolombiyalı yazar Gabriel García Márquez’in unutulmaz eseri Yüzyıllık Yalnızlık dizi oluyor. Netflix uyarlanacak dizi için hazırlıklara başladığını duyurdu.

One Hundred Years of Solitude adını taşıyan dizi İspanyolca olacak ve büyük bölümü Kolombiya’da çekilecek. Kolombiyalı yazarın oğulları Rodrigo García ve Gonzalo García Barcha, dizide yürütücü yapımcı olarak yer alacak.

Yüzyıllık Yalnızlık, Netflix İle İlk Kez Ekranlara Uyarlanacak

Konu hakkında konuşan Rodrigo García, G. G. Marquez’in Yüzyıllık Yalnızlık’ın bir filmin süresi içine sığdırılamayacağını ve İspanyolcadan başka bir dilde anlamını yitireceğini düşündüğü için yıllarca romanın film haklarını satmaya yanaşmadığını ancak dizilerin altın çağını yaşadığı bu dönemin romanı hakkıyla ekranlara taşımak uygun şartların oluştuğunu ifade etti. Eseri diziye uyarlaması için Netflix’in tercih edilmesinde, şirketin Latin Amerika’nın en iyi yetenekleri ile çalışma sözü ve İngilizce olmayan yapımlarının (Narcos, Roma) dünyada ses getirmesi  oldukça etkili olmuş.

Büyülü gerçekçiliğin en önemli temsilcilerinden olan Márquez’in eseri; José Arcadio Buendía gördüğü bir düş sonrası nehir kenarında Macondo adından bir kasaba kurmasıyla başlıyor ve büyülü gerçekçiliğe dalarak Buendia ailesinin uzun yıllara yayılan hikâyesini anlatıyor.

Kaynak : Can Yayınları  

 

Editör Notu : Siyasetteki Gölge: Korku

 

Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın