Yönetmen Onur Ünlü’nün Romanı “Kız Çocuğu” Raflarda

0
62

Yönetmen Onur Ünlü ’nün “Kız Çocuğu” isimli romanı Doğan Kitap etiketiyle yayımlandı. İzleyici tarafından çok beğenilen Leyla ile Mecnun dizisinin yönetmenliğini yapan Onur Ünlü’nün “Kız Çocuğu” ilk romanı. Onur Ünlü’nün daha önce bir şiir kitabı, Alper Kırklar tarafından yapılan nehir söyleşi kitabı yayımlanmıştı.

Bir İntikam Hikayesi…

“Peter’le el ele tutuşmuş, Kadife Sokak’ın biradan ve kahkahadan mürekkep şehvetli curcunasını yel gibi yarıp geçerek, ikindi vaktinin kalbine doğru çılgınlar gibi koşuyoruz. Ceplerimiz tıka basa altın paralarla, yorgun damatların, gerdeğin ertesi günü bir umut bozdurduğu, on dört ayar ince bileziklerle dolu. Barlar sokağının çakırkeyif yarı bakire genç kızları, bana gıptayla bakıyorlar. Hangi genç kız Kadıköy sokaklarında bir doksan boyunda bir zenciyle el ele koşmak istemez ki! Ama benim umurumda değil. Ben sadece on altı yaşındayım ve benden bir yaş büyük sevgilimle otuz bin euro’yu toparlamak için altı günümüz kaldı.”

Onur Ünlü’nün ilk romanı doludizgin, vurucu ve tavizsiz.

Onur Ünlü Hakkında:

  • 1973 yılında İzmit’te doğdu.
  • Anadolu Üniversitesi’nde Reklamcılık okudu.
  • Marmara Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri üzerine yüksek lisans yaptı.
  • 1997 yılında girdiği sinema – tv sektöründe senarist, yapımcı ve yönetmen olarak sayısız işe imza attı.
  • Filmleri ulusal ve uluslararası festivallerde birçok ödül kazandı.
  • Ah Muhsin Ünlü müstear ismiyle yazdığı şiirlerinin toplandığı tek şiir kitabı Gidiyorum Bu ve Alper Kırklar tarafından hazırlanan nehir söyleşi kitabı Bir Sürü Endişe Sel Yayınları tarafından yayımlandı.

 

Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın