Yeşilçam’ın Efsane Yıldızları İle Genç Oyuncular Bir Araya Geliyor

0
3979
Yeşilçam
Yeşilçam'ın ünlü isimleri ve genç sinema oyuncular bir araya geliyor.

Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe TaşıyanlarÖdül Töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek. SE-SAM (Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği) tarafından düzenlenen ödül töreninde Yeşilçam ’ın efsane yıldızları ile Türk Sineması’nın genç oyuncuları bir araya geliyor.

SE-SAM’ın (Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği) kuruluşunun 34. yılı ve Türk Sineması’nın 106. yılı onuruna, SE-SAM tarafından düzenlenen ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül TöreniCemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşiyor.

SE-SAM Ödül Töreni, T.C. Kültür Bakanlığı himayesinde, İstanbul Sinema Geliştirme ve Tanıtma Derneği’nin (SİNEGED) desteği,   SE-SAM Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Atadeniz ve SE-SAM Yönetim Kurulu 2. Başkanı Hakan Türkşen’in ev sahipliğinde düzenleniyor.

Sunuculuğunu, aynı zamanda ödül töreninin organizasyonunu da üstlenen SE-SAM Yönetim Kurulu 2. Başkanı Hakan Türkşen ile yapımcı ve senarist Nur Türkşen’in gerçekleştireceği bu özel gecede, Emel Sayın, Göksel Arsoy, Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Perihan Savaş, Nevra Serezli, Cihat Tamer gibi Yeşilçam ’a damga vurmuş isimlerin yanı sıra, Nurgül Yeşilçay, Ali Sunal, Aslı Enver, Aras Bulut İynemli, Burak Özçivit, Meryem Uzerli, Neslihan Atagül, Eda Ece ‘nin aralarında olduğu ünlü isimler ödüllerini alacaklar.

T.C. Sağlık Bakanlığı‘nın yayınladığı yeni tip koronavirüs pandemisi tedbirleri genelgesi kapsamında en üst seviyede önlemlerin alınacağı ve sosyal mesafe kurallarının uygulanacağı “Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar” töreninde ödül almaya hak kazanan isimleri aşağıda görebilirsiniz:

Abdullah OğuzEkrem ÇatayCezmi Baskın
Türkan ŞorayErhan YazıcıoğluNevra Serezli
Göksel ArsoyHülya KoçyiğitAyşe Kökçü
Emel Sayınİsmail KalkanSalih Kalyon
Perihan SavaşOktay KaynarcaZerrin Sümer
İbrahim TatlısesMehmet Bozdağİlker İnanoğlu
Ali SunalMeryem UzerliEda Ece
Meral ÇetinkayaNeslihan AtagülFatih Aksoy
Aslı EnverNurgül YeşilçayMine Soley
Ali YaverTurgay TanülküBurcu Kıratlı
Aras Bulut İynemliAhmet KuralSerpil Çakmaklı
Burak ÖzçivitMurat Cemcir
Cihat TamerÜmit Efekan
Önceki İçerikGözlerini Vitrinlerden Kendine Çeviren Bir Adamın Hikayesi
Sonraki İçerikİBB’den Plastik Sanat Alanındaki Sanatçılara Destek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here