Yeni Bir Ekonomi Öyküsü Yazmak İsteyenlere, Yedi Önemli Fikir

0
45
Ekonomi

Kate Raworth, “Simit Ekonomisi”nde miras aldığımız tahripkar ekonomileri yenileyici ekonomilere dönüştürebileceğimiz yedi önemli fikir ile 21. yüzyılın yol haritasını çiziyor. Kitap Tellekt tarafından Akın Emre Pilgir çevirisi ve Dr. Mahfi Eğilmez’in sunuş yazısı ile yayımlandı.

Eğer yeni bir ekonomi öyküsü yazmak istiyorsak, eskileri geçmiş yüzyılın ders kitaplarına gömecek yeni resimler çizmek zorundayız.

Kate RaworthSimit Ekonomisi’nde miras aldığımız tahripkar endüstriyel ekonomileri yenileyici ekonomilere dönüştürmek ve mevcut fikirlerin en iyilerini bir araya getirerek sürekli evrim geçiren yeni bir ekonomik zihniyet yaratmak için yedi hedef ortaya koyuyor.

21. yüzyılın ekonomik düşüncesinin kalbine büyümeden ziyade gelişmeyi, adaleti ve hakkaniyeti yerleştirerek, bize ev sahipliği yapan dünyayı idare etme sanatına sürdürülebilir hedeflerle yön verebileceğimiz yepyeni bir resim çiziyor!

Dr. Mahfi Eğilmez’in sunuş yazısı ile.


Ze Kitap’a Destek Olmak İster misiniz?
Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılabilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bize Patreon üzerinden destek olabilirsiniz. Çok teşekkürler.
Destek Olun!


Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın