Yazarlar, 15 Kasım Hapisteki Yazarlar Günü’nde Selahattin Demirtaş’ın ‘Leylan’ romanını okuyacak

0
4170
Yazarlar, 15 Kasım Hapisteki yazarlar gününde Selahattin Demirtaş'ın Leylan Romanını okuyacak

Yazarlar, 15 Kasım Hapisteki Yazarlar Günü’nde Selahattin Demirtaş’ın “Leylan”ını okuyacak. Program Dipnot Yayınları’nın Youtube kanalından ve yayınevinin sosyal medya hesaplarından video olarak yayınlanacak.

Yazarlar, 15 Kasım Hapisteki Yazarlar Günü’nde Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Leylan”ını okuyacak. Demirtaş, 4 Kasım 2016 tarihinde cezaevine girmişti.

Aralarında Ercan Kesal, Ayşegül Devecioğlu, Akif Kurtuluş, Gaye Boralıoğlu, Niyazi Zorlu, Behçet Çelik, Aslı Tohumcu, Burhan Sönmez, Mehtap Ceyran, Murat Uyurkulak, Figen Şakacı, Semih Gümüş, Nurhan Suerdem, Şeyhmus Diken, Pelin Buzluk, Gökçer Tahincioğlu, Anıl Mert Özsoy ve Ümit Kıvanç Hapisteki Yazarlar Günü dolayısıyla 15 Kasım Pazar akşamı saat 21.00’de Selahattin Demirtaş’ın “Leylan” adlı romanından bölümler okuyacaklar.

Program Dipnot Yayınları’nın Youtube kanalından ve yayınevinin sosyal medya hesaplarından (Instagram, Facebook, Twitter) video olarak yayınlanacak.

Ayrıca Selahattin Demirtaş imzalı “Leylan” ve “Seher”, İdris Baluken imzalı “Üç Kırık Dal” ve “Oko” ile Gültan Kışanak imzalı “Kürt Siyasetinin Mor Rengi” 15 Kasım’dan itibaren 5 gün boyunca Dipnot Yayınları’nın internet sitesinde yüzde 40 indirimle okurla buluşturulacak.

İmzalı kitaplar, 15 Kasım Çarşamba gününden itibaren yayınevinin internet sitesi üzerinden yüzde 40 indirime girecek. İndirimli ve imzalı kitap satışı 20 Kasım Cuma gecesi son bulacak. Yayınevinin sitesinde okur için Demirtaş’ın Kürtçe ve Türkçe yazıp imzaladığı iki ayrı seçenek bulunuyor.

DEMİRTAŞ’IN KİTAPLARI 12 DİLE ÇEVRİLDİ

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş 4 Kasım 2016’dan beri Edirne Cezaevi’nde tutuluyor. Hapishaneye konulduğu günden bugüne iki öykü kitabı (“Seher”, “Devran”) ve bir roman (“Leylan”) yazan Demirtaş, 12 dile çevrilen öykü kitabı “Seher”le Fransa’nın saygın Medicis Edebiyat Ödülü’ne aday gösterilmiş, 2018 yılında Uluslararası Yazarlar Birliği PEN tarafından ödüllendirilmişti.

HDP Diyarbakır eski milletvekili İdris Baluken 21 Şubat 2016’dan beri hapiste. Hapishanedeyken yazdığı “Oko” ve “Üç Kırık Dal” adlı romanları yine Dipnot Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Diyarbakır Belediyesi eski Eş Başkanı Gültan Kışanak ise 25 Ekim 2016’dan bu yana hapiste tutuluyor. Kışanak’ın “Kürt Siyasetinin Mor Rengi” adlı derlemesi Kürt siyasetinde kadınların mücadele deneyimlerini anlatıyor.

Önceki İçerik5. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri Başladı
Sonraki İçerikPolisiye Edebiyatı Organizasyonu Kara Hafta İstanbul Festivali 23-29 Kasım’da

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here