Yaprak Öz’den Kabuslarla Dolu Bir Dünya: Şeytan Disko

0
1011

Türk korku ve polisiye edebiyatının usta kalemi Yaprak Öz ’ün, Şeytan Disko romanı, Oğlak Yayınları tarafından yayımlandı.

(…) Yüzü bir vitrin mankeninin ki kadar donuktu. Konuşmak için ağzımı açtığımda, önceki gece olduğu gibi, sesimin çıkmadığını fark ettim. Korkudan bayılacakmış gibi hissediyordum. Üşümem geçmiş, deli gibi terlemeye başlamıştım. Piyano müziği devam ediyordu ama daha ritmik bir melodiye dönüşmüştü. Birden, Raşel’in müzik eşliğinde bir şeyler söylediğinin farkına vardım. Çalan melodinin ritmine uydurarak sürekli aynı şeyleri söylüyordu ama ne dediğini anlayamıyordum. (…) ağzı, takılmış plak gibi bir noktada kalıp sözcükleri geri sarıyormuşçasına hareket ediyordu. Daha da yaklaştım. Saç diplerime dek tere batmıştım ve deli gibi nefes alıyordum. (…)  birden söylediği sözcükleri anlamaya başladığımı fark ettim: “şeytan disko şeytan disko şeytan disko şeytan disko şeytan disko şeytan disko şeytan disko şeytan disko şeytan disko şeytan disko…”

Çocukluktan beri yaşadığı trajedileri atlatamayan Deniz, çareyi medyum tanıdığının yanına gitmekte bulur. Onun da yönlendirmesiyle ilk gençliğinde yaşadığı, kâbuslara neden olan korkunç olayın peşine düşer. Bir yandan da imkânsız bir aşkın ve sakinleştirici ilaçların pençesinde çırpınan genç kadını dehşet dolu günler beklemektedir.

Yaprak Öz Hakkında

Yaprak Öz

1973 yılında doğdu. TED Zonguldak Koleji’nin ardından, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde öğrenimini tamamladı. Şiirleri, öyküleri ve yazıları, yurtiçi ve yurtdışında çeşitli dergi, gazete ve derleme kitaplarda yayımlandı. Şiirleri, Washington Amerikan Üniversitesi’nde tez konusu olarak incelendi ve üniversitenin Writer’s Collective etkinliklerine davet edilen ilk Türk şair oldu. Şiirleri İngilizce, Yunanca, Makedonca, Sırpça, Bulgarca, Romence ve İsveççe’ye çevrildi.

Yaprak Öz, Türkiye Polisiye Yazarları Birliği ve Uluslararası PEN Yazarlar Derneği üyesidir.

Eserleri,

  • Fırtına Günlüğü
  • Şiirli Müzik Kutusu (2009 – Cemal Süreya Başarı Ödülü)
  • Bir, İki, Üç Gökyüzü, Eski Saat Tik Tak adlı şiir kitapları
  • Berlinli Apartmanı
  • Şeytan Disko
  • Tilki, Baykuş, Bakire
  • Sobe Siyah Orkide adlı romanları yayımlandı.
Önceki İçerikNazi Almanyası, Üçüncü Reich’ın En İyi Tek Ciltlik Tarihi
Sonraki İçerikİmparatorluğun Öteki Yüzleri :Toplumsal Hiyeraşi ve Düzen Karşısında Sıradan Hayatlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here