Ünsüz Youtuberın Günlüğü – Troller: Macera Devam Ediyor

0
9

Miyase Sertbarut‘un çocuklar tarafından çok sevilen, youtuber olmak isteyenlerin başından geçenlerin anlatıldığı Ünsüz Youtuberın Günlüğü kitabı, maceraya kaldığı yerden devam ediyor. Ünsüz Youtuberın Günlüğü – Troller kitabı geçtiğimiz günlerde Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Ezgi’nin annesi belediye başkanlığı seçimi için aday olur. Onu bu yola iten ise reklamcı Ethem amcadır. Seçim kampanyasını o üstlenir. Ezgi ve arkadaşları da internette, sosyal medyada trollük yaparak karşı tarafı zayıf düşürmeye çalışacaktır. Tabii seçim kampanyasına dahil olan çocukların karşısında elleri armut toplamayan rakipleri vardır. Böylece trollük iki tarafın da silahı haline gelir. Bu mücadele, okuru bir yandan güldürürken bir yandan da reklamların hayatın her alanında algıyı nasıl değiştirebileceğini gözler önüne sermektedir.

Miyase Sertbarut Hakkında

1963 yılında Ceyhan’da doğdu. Keloğlan, Jules Verne, Orhan Kemal ve Karabaşlarıyla büyüdü. Okula giderken hep karnı ağrıyordu. Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi, yine karnı ağrıyordu. Öğretmenlik yaptı, karnının ağrısı geçmiyordu. Yazmaya radyo tiyatroları ile başladı. Öykü, roman, masal türlerinde yapıtlar verdi. Karnının ağrısı geçti. Kitapların bütün ağrılara iyi geldiğini düşünüyor.

Fındıkzade

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın