Ünlü Yönetmen Onur Ünlü’nün Polisiye Romanı “Hesabım Var” Yayımlandı

0
1346
hesabım var

Ünlü yönetmen Onur Ünlü’nin  yeni kitabı “Hesabım var” Alfa Yayınları tarafından yayınlandı.

Onur Ünlü, 2014 yapımı İtirazım Var  polisiye komedi türünde sinema filminde yer alan hafiye Selman Bulut’un maceralarını sürdürüyor. Dizi yayınladığı dönemde çok beğenilmiş ve çok sayıda da ödül almıştı. Ünlü’nün geçen yıl ise Kızçocuğu isimli romanı Doğan Kitap tarafından yayınlanmıştı.

Selman Bulut, kısa bir zaman önce, puslu bir şubat günü, Selimiye sırtlarındaki yarı-görkemli camisinde işlenen ve şeytani bir şekilde üzerine yıkılan karanlık bir tefeci cinayetini, cümle namlı dedektife nazire yaparcasına, kendi başına çözmüştür. Ne var ki katil, müstakbel damadıdır. Bu travmayı atlatamayan güzeller güzeli kızını, Zeynebini, ciğeri yana yana bir akıl hastanesine teslim etmeye mecbur kalan Selman Bulut, imamlıktan zorunlu istifasının ardından, eski müezzini, daha eski evlatlığı ve her daim yoldaşı Efrahim’le birlikte, Laleli’de bir pavyonda çalışmaya başlar. 

Bir zamanların namlı boksörü Selman Bulut, yaşamak uğraşının kaderin eline bırakılmayacak kadar ciddi bir mesele olduğunun bilinciyle, emektar bağlaması Muhsin’in tellerine tutunarak, huzurlu bir hayat kurmaya çalışmaktadır. Ama nafile! Yine çirkin ve karanlık cinayetlerin ortasına savrulan, eski imam, nevzuhur dedektif ve taze âşık Selman Bulut olacaktır. 
Cesetler, sırlar, seccadeler, kuyular, selfiler, şarkıcılar, yokluklar, izmaritler, polisler, kroşeler, kanlı yaralar, büyük cennet yangınları ve hakikatin kadife örtüsü aşkına! 

İtirazım Var’dan devamla Hesabım Var!

Ünlü geçen yıl da Kızçocuğu isimli bir romanı Doğan Kitap tarafından yayınlanmıştı.

Yazar Hakkında:

Onur Ünlü 1973 yılında İzmit’te doğdu. Anadolu Üniversitesi’nde Reklamcılık okudu. Marmara Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri üzerine yüksek lisans yaptı. 1997 yılında girdiği sinema-tv sektöründe senarist, yapımcı ve yönetmen olarak sayısız işe imza attı. Filmleri ulusal ve uluslararası festivallerde birçok ödül kazandı. Ah Muhsin Ünlü müstear ismiyle yazdığı şiirlerinin toplandığı tek şiir kitabı Gidiyorum Bu ve Alper Kırklar tarafından hazırlanan nehir söyleşi kitabı Bir Sürü Endişe Sel Yayınları tarafından yayımlandı. Kızçocuğu isimli romanı 2019 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Önceki İçerikŞimdiki Zamanın İçinde, Yaşamı Yeniden Keşfetmek…
Sonraki İçerik“Muzır Neşriyat Kararları Yayıncılığımızı Sansür ve Otosansürün Kıskacına Sokmakta …”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here