Türkiye’nin ilk ve tek polisiye kültürü dergisi 221B’nin 26. sayısı raflarda!

0
993

Polisiyenin usta isimleri Ömer Türkeş ve Erol Üyepazarcı, Celil Oker’in karakterini, yazarlığını, eserlerindeki arka planı inceledi.

Ebru Açık Tuğruter, Celil Oker’in unutulmaz karakteri Remzi Ünal’ı her yönüyle anlattı: “Temiz Yakalı Dedektif Remzi Ünal” Fulya Turhan, “Dedektifler Ne Yer, Ne İçer?” köşesinde Remzi Ünal’ın gastronomik terichlerini yazdı.Armağan Tunaboylu “Öz Erenköy Kitap Kulübü” köşesinde özel bir kurguyla Celil Oker’in Çıplak Ceset romanını inceledi. Celil Oker’in nefis öyküleriyle henüz tanışmayan okurlar için 221B’nin ilk sayılarında yayımlanan 9 öykü, ilk kez tek sayıda yayımlandı.

221B’nin yeni sayısı kapak dosyası dışında da dolu dolu bir içeriğe sahip:

Suat Duman, her sayıda polisiye filmleri incelemeye devam ediyor. Yeni yazının konusu Devil’s Knot ve The Verdict filmleri

Sevin Okyay, Çağatay Yaşmut’un son romanı Benim Canım Ailem’i değerlendirdi.

Melike Yazıcı Çangur, İspanya polisiyesinin detaylarını aktarmaya devam ediyor ve 1910’dan günümüze ulaşan işlenmeyen bir suçun hikayesini anlatıyor. İtalyan polisiyesine dair nefis yazılarına her sayıda yenisini ekleyen Bülent Ayyıldız’ın gündemindeyse Leonardo Sciascia var.

“Dedektifler Ne Dinler?” köşesinin yazarı Onur Bayrakçeken, efsanevi karakter Kurt Wallander’ın müzik zevkini anlattı.

Çizgiroman inceleme bölümünde Batuhan Cantürk ve Özgür Hünel’in gündemindeyse Batman Öldüren Şaka adlı eser var.

Ekran Dedektifi köşesiyle her sayıda polisiye dizileri inceleyen Ezgi Özcan, “İnsan Neden Rakka’ya Gider?” sorusuyla çok konuşulan Kalifad dizisini inceledi.

Gerçek suçları ve gerçek seri katilleri inceleyen Ercan Akbay, “Korkunç Koleksiyoncu” adlı yazısıyla ve Gülce Başer, tefrika öyküsü “Bölge Hikayesi”nin yeni bölümüyle, 221B’de.

Çaylak Kitap Dedektifleri ise bu sayıda Yaprak Öz’ün romanı Farahnaz’ın Çiçeği’ni tartıştı.

221B’nin yeni sayısı raflarda ve online platformlarda!

Düşüncelerinizi Bize Yazın