Türkiye Yayıncılar Birliği’nin Onlıne Editörlük Atölyesi’nde Yeni Dersler 20 Haziran’da Başlıyor!

0
134

Editörlüğün tüm yönleriyle mercek altına alınacağı ve sonunda Türkiye Yayıncılar Birliği Eğitim Sertifikası’nın verileceği atölyeye kaydolmak için son başvuru tarihi 19 Haziran. Türkiye Yayıncılar Birliği, 2013 yılından bu yana yayıncılığı meslek edinmeyi düşünenlere ve yayıncılık sektörü çalışanlarına yönelik, farklı konu ve seviyelerde sertifika programları düzenleyerek sektörde nitelikli işgücünün artmasına katkıda bulunuyor.

Sevengül Sönmez
Sevengül Sönmez

Koronavirüs salgını nedeniyle eğitimlerini çevrimiçi ortama taşıyan Türkiye Yayıncılar Birliği, başlangıç seviyesindeki Online Editörlük Atölyesi’nde yeni bir sınıf daha açıyor. Online Editörlük Atölyesi’nin yeni sınıfının dersleri, 20 Haziran-15 Temmuz 2020 tarihleri arasında dört hafta boyunca çarşamba günleri 17.00-20.00, cumartesi günleri ise 10.00-13.00 saatlerinde gerçekleşecek. Toplam 24 saatlik Online Editörlük Atölyesi’nde editörlük tüm yönleriyle mercek altına alınacak. Bir metnin dosyadan kitaba dönüşüm serüveninde editörün işlevinden editörün bu süreçteki iş adımlarına; yayınevinin diğer bölümlerindeki yetkililerle ve yayınevi dışında çalışan profesyonellerle kurduğu iletişimden kitabı okura sunmadan önceki zihin jimnastiğine tüm konuların ele alınacağı atölyede, tanıtım malzemelerinin hazırlığı ve kontrolleri; eser türlerine göre editörlüğün “ince iş”leri; uzmanlaşmanın artmasıyla türeyen yeni nesil editörlük biçimleri üzerinde de durulacak.

Akademisyen ve editör Sevengül Sönmez’in zengin sunumlar ve kaynaklar eşliğinde anlattığı A’dan Z’ye editörlük uğraşı, deneyimli editörler Nazlı Berivan Ak ve Ebru Akkaş Kuseyri’nin aktarımları, katılımcıların sorularıyla interaktif olarak tartışılacak.

Kontenjanın 15 kişi ile sınırlı olduğu Online Editörlük Atölyesi’yle ilgili detaylı bilgilere internet sitesinden ulaşılabilir. Eğitimin sonunda Türkiye Yayıncılar Birliği Eğitim Sertifikası’nın verileceği atölyeye son başvuru tarihi ise 19 Haziran 2020 Cuma.

Düşüncelerinizi Bize Yazın