Türkiye Yayıncılar Birliği’nin Hazırladığı “Hayatımız Kitap” Programı Başlıyor

0
2424
Hayatımız Kitap

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin, kitaba ve yayıncılığa odaklanan yeni online programı “Hayatımız Kitap” 24 Eylül Perşembe günü başlıyor! Yayıncı ve yazar Metin Celal ile gazeteci ve yazar Sibel Oral’ın dönüşümlü olarak yöneteceği “Hayatımız Kitap” programı, her perşembe 21.00- 21.45 saatleri arasında Zoom üzerinden yapılırken, Türkiye Yayıncılar Birliği’nin YouTube kanalından da takip edilebilecek. 24 Eylül 2020 günü Sibel Oral moderatörlüğünde gerçekleşecek ilk programın konuğu ise yazar Yalçın Tosun olacak.

“Hayatımız Kitap” programı yayıncılık sektörünün paydaşlarını bir platform üzerinde bir araya getirerek gerek sektörde çalışanları gerekse sektörle ilgili kişileri, öğrencileri ve Türkiye Yayıncılar Birliği üyelerini bilgilendirmeyi; ufuk açıcı sohbetlerle geleceğe dair öngörüleri, sorunları, yeni fikirleri masaya yatırmayı; topluma yayıncılığı anlatmayı; okumanın önemi ve gerekliliği konusunda bilinç kazandırmayı ve yayıncılık sektörüne itibar kazandırmayı hedefliyor.

Uzun yıllardır yayıncılık dünyasına değerli katkılar sunmuş yayıncı ve yazar Metin Celal, online “Hayatımız Kitap” programında iki haftada bir perşembe günleri yayıncılar, genel yayın yönetmenleri ve editörlerle sohbet edecek. Metin Celal ve konukları, yayıncılık sektöründeki gelişmeler, sorunlar, çözüm yolları, yayın politikaları ve okuma kültürü konularında yoğunlaşan bir program içeriğiyle seyircilerle birlikte olacak. 

Deneyimli gazeteci ve yazar Sibel Oral ise iki haftada bir perşembe günleri yazarlarla sohbet ederek “Hayatımız Kitap”ta seyircilere, yazma deneyimleri, yeni kitapları ve Türkiye’de okur eğilimleri ve okuma kültürü konularında yoğunlaşan bir program içeriği sunacak. 

Her perşembe 21.00-21.45 saatleri arasında Zoom üzerinden online olarak yayınlanacak “Hayatımız Kitap” programının yayın linki Türkiye Yayıncılar Birliği’nin sosyal medya hesaplarından paylaşılacak. Program, derneğin YouTube kanalından da eşzamanlı yayınlanacak.

Önceki İçerikYazar Buket Uzuner, Netflix’te Yayınlanan Atiye Dizisine İntihal Davası Açtı
Sonraki İçerikDünya Klasiği Kör Müzisyen Türkçede

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here