Trump’ın Psikolojik Geçmişini Anlatan Kitap Rekor Kırdı, İlk Gününde 950 Bin Sattı

0
1416
Donald Trump

ABD Başkanı Donald Trump’ın yayını durdurmak isteyip, başarılı olamadığı yeğeni Mary L. Trump’ın amcası aleyhine ciddi iddialara yer verdiği kitabı ilk günde 950 bin satarak yayınevinin bugüne kadar bir günde en çok sattığı kitap oldu.

Başkan Trump’ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un kitabından sonra yayını durdurmak istediği vefat eden erkek kardeşinin kızı Mary Trump’ın yazdığı “Çok Fazla ve Asla Yeterli Değil: Ailem Dünyanın En Tehlikeli Adamını Nasıl Yarattı” adlı kitap, yayıncı Simon & Schuster’in ilk gün satış rekorunu kırdı.

Marry Trump
Marry Trump

Trump ailesinin işleyişiyle ülkenin işleyişi arasında paralellikler gördüğünü dile getiren psikolog Mary Trump kitabında, amcasının “çocukluğundan beri devam eden kibir ve kasti cehaletinin bugün tüm ülkeyi tehdit ettiği” iddiasında bulunuyor.

“Asi yeğen” Trump’ın eseri günümüzde dünyanın en güçlü makamında oturan bir kişinin tekil aile dinamiğini anlamak isteyen herkes için kültürel bir fenomen ve okunması gereken bir kitap haline gelirken, kitabın, seçimini baştan yapmış Trump’ın bilinen taraftarlarının Başkanlık seçiminde kararını değiştirmesi beklenmese de kararsız seçmenler üzerinde etkili olması bekleniyor.

Yayıncı S&S’nin daha önceki rekor satışı da Başkan Trump’la ilgili olan Bob Woodward’un yazdığı “Korku: Trump Beyaz Saray’da” adlı kitap Eylül 2018 tarihinde satış öncesi ve ilk gün satışlarındaki toplam 750 bin satış rakamına ulaşmıştı.

Tüm yayınevleri arasında kitap satış rekorlarında ise Dan Brown’un ​​”Kayıp Sembol” adlı romanı 2009’un ilk gün satışlarında 1 milyona ulaşırken, 2007 yılında J.K. Rowling’in en çok satan “Harry Potter” serisinin yedinci ve son kitabı “Harry Potter ve Ölüm Yadigarları” da piyasadaki ilk gününün sonunda 8 milyon 300 bin satmıştı.

Önceki İçerik57. Antalya Altın Portakal Film Festivali Başvuruları Başladı
Sonraki İçerikStefan Zweig Külliyatı Gömülü Şamdan ve Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor ile Genişliyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here