Tolkien’in ‘Orta Dünya’ makaleleri yayımlanıyor

0
2687
Tolkien denemeleri, bir Tolkien uzmanı ve Elfçe Dilbilim Bursu Başkanı Carl F Hostetter tarafından yayına hazırlanacak.

‘Yüzüklerin Efendisi’ eserinin yazarı JRR Tolkien’in daha önce hiç yayınlanmayan ‘Orta Dünya’ evreni hakkındaki makaleleri kitaplaştırılarak Haziran 2021’de yayınlanacak.

‘Yüzüklerin Efendisi’ eserinin yazarı JRR Tolkien’in daha önce hiç yayınlanmayan ‘Orta Dünya’ evreni hakkındaki makaleleri kitaplaştırılıyor. Haziran 2021’de yayımlanacak kitap için, “Bu kitapta anlattıkları yarattığı eşsiz dünyayı daha iyi anlamak için çıktığı yolculuğu gözler önüne seriyor” deniliyor.

JRR Tolkien’in eserlerinin resmi sahibi Tolkien Varlığı tarafından onaylanan yeni koleksiyonun adı ‘Orta Dünyanın Doğası’ olacak.

Bu koleksiyonun, okuyucuları ‘The Silmarillion’, ‘Unfinished Tales’ ve ‘Yüzüklerin Efendisi’ kitaplarına geri götüreceği söyleniyor.

Tolkien’in ilk ‘Orta Dünya’ hikayesi olan ‘Hobbit’, 1937’de yayınlanmıştı ve ardından 1954 ve 1955’te ‘Yüzüklerin Efendisi’ serisi okurla buluştu.

Yayıncı HarperCollins’in Yayın Müdür Yardımcısı Chris Smith, JRR Tolkien’in sonraki yıllarda ‘Orta Dünya’ hakkında yazmaya devam ettiğini belirterek, “Onun için Orta Dünya keşfedilmeyi bekleyen bir dünyaydı. Bu kitapta anlattıkları yarattığı eşsiz dünyayı daha iyi anlamak için çıktığı yolculuğu gözler önüne seriyor” diyor.

Koleksiyonda yayınlanacak Tolkien denemeleri, bir Tolkien uzmanı ve Elfçe Dilbilim Bursu Başkanı Carl F Hostetter tarafından yayına hazırlanacak

Önceki İçerikAnadolu Yakası’nın İlk Belediyesi: Beykoz 10. Daire-i Belediye Kitabı Çıktı
Sonraki İçerikAlmanya’dan Yeni Filmler Türkiye’de ilk kez, çevrimiçi yayında!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here