Suç ve Ceza Film Festivali Sinemanın Önemli İsimleri İle Açılıyor

0
20
Suç ve Ceza Film Festivali

Suç ve Ceza Film Festivali ‘nin 9.su; sinemanın önemli isimlerinin katılımıyla 21 Kasım 2019 Perşembe günü saat 19.00‘da Cemal Reşit Rey konser salonunda açılıyor.

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali bu yıl yine “Adalet” teması ile 9. kez sinemaseverlerle buluşuyor. Festival; adaletin sadece bir suç ve karşılığında ceza kavramlarından oluşmadığını, tüm toplumu ilgilendiren ve üzerinde önemle durulması gereken bir konu olduğunu gündemde tutmak, tartışmak, ülkeler arasındaki farklılıkları, sorunları gündeme getirmek, ortak çözümler aramak üzere herkese sesleniyor.

Sinemanın Önemli İsimleri

Festival, 21 Kasım 2019 Perşembe günü saat 19.00‘da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Sayın Yekta Kopan‘ın sunumuyla gerçekleşecek. Açılış programı; kokteyl, onur ödüllerinin takdimi, festival programının tanıtılması ve açılış filminin gösteriminden oluşacak. Zuhal Olcay, Yeşim Ustaoğlu, Zeynep Atakan, Izeta Gradevic, Ioana Uricaru, Maxine Williamson, Antonio Saura, Ruth Gabriel, Sahraa Karimi ve Teodor Kuhn‘un katılacağı açılışta yönetmen Miroslav Terzic‘in “Soy Bağı” adlı filmi gösterilecek. Festival filmleri Beyoğlu Sineması ve Nişantaşı City’s sinemalarında 22-28 Kasım 2019 tarihleri arasında izleyici ile buluşacak.


Editör Notu: Game of Thrones’un Görsel Efekt Yapımcısı BİLGİ’de Ağırlandı: “Ejderhaların Tasarım Süreci Beyin Ameliyatı Gibiydi”


Ze Kitap’a Destek Olmak İster misiniz?
Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılabilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bize Patreon üzerinden destek olabilirsiniz. Çok teşekkürler.
Destek Olun!


Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın