Stephen King’in Yeni Kitabı The Institute 10 Eylül’de Raflarda

0
96
Stephen King

Stephen King ’in önümüzdeki günlerde raflarda yerini alacak kitabı bir toplama kampını konu alıyor. Yeni romanı The Institute’ün (Enstitü) yayımlanmasından önce Guardian’a konuşan King, yazı kariyerine ve dünyanın gidişatına dair görüşlerini paylaştı.

Başkan Trump’a karşı sert eleştirileriyle bilinen King, dünyanın korkunç bir yer olduğunu, okurların gerçek dünyadaki ‘canavar’lara dayanabilmek için kurmaca dünyalardaki canavarları tercih ettiğini söyledi.

Stephen King ’in önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacak yeni romanı, bir toplama kampını konu alıyor. Çocuklar için hazırlanan toplama kampı Trump yönetiminin Meksika sınırındaki uygulamalarını akla getirse de King romanının güncel siyasetten etkilenmediğini söylüyor. King, romanını okuyanların acımasız politikalara karşı daha duyarlı olacağını umduğunu belirtiyor.

İlk romanını 1974’te yayımlayan King, edebiyat dünyasına adım attığında küçümsendiğinin hatırlatılması üzerine

yarı-saygın olmak bana kendimi iyi hissettiriyor” diyor: “Beni düşmanca eleştirenlerin çoğundan uzun yaşadım. Bunu söylemek bana zevk veriyor. Bu beni kötü biri yapar mı?”

Stephen King’in yeni romanı 10 Eylül’de raflardaki yerini alacak.

Kaynak : The Guardian


Ze Kitap’a Destek Olmak İster misiniz?
Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılabilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bize Patreon üzerinden destek olabilirsiniz. Çok teşekkürler.
Destek Olun!


Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın