Solmaz Kamuran’ın Boreas ve Minta Adlı Romanları Yeni Kapaklarıyla Okurla Buluşuyor

0
907
solmaz kamuran

İnkılâp Kitabevi, Solmaz Kamuran’ın Boreas-Çanakkale Rüzgârı ve Minta-Hasret Vuslatın Yarısı adlı çok sevilen romanlarını yeni kapak tasarımlarıyla yeniden okurlarla buluşturuyor. Solmaz Kamuran’ın Boreas ve Minta adlı kitapları, yeni kapaklarıyla inkilap.com’dan temin edilinebilir.

Solmaz Kamuran’ın 2007’de İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlanan Boreas-Çanakkale Rüzgârı adlı kitabı, Atatürk’ün ölümünden sonra çalkalanan Türkiye’den Varlık Vergisi’ne, Auschwitz’den İstanbul’a kadar uzanırken kimlik sorunu çerçevesinde bir aşkı anlatıyor. Okurlar romanda, yakın geçmişteki Çanakkale’nin Müslüman, Levanten, İngiliz, Fransız, İtalyan, Yahudi, Rum ve Ermenilerden oluşan kozmopolit yapısına tanık olurken, çok küçük yaşlardan itibaren kemanıyla çevresini büyüleyen Bedia’nın hüzünlü aşk dolu hikâyesine eşlik ediyor.

2008 yılında yine İnkılâp Kitabevi etiketiyle okurlara ulaşan Solmaz Kamuran imzalı Minta-Hasret Vuslatın Yarısı adlı roman ise efendilerin ve kölelerin yüzyıllık tarihini, 20. yüzyılın hikâyesini anlatıyor. Okurlar kitapta, köleliğin, savaşların, ırkçılığın ve göçlerin acısıyla insanların öfkeleri, isyanları, günahları, sırları, suçları ve aşklarıyla yüz yüze geliyorlar. 

Önceki İçerik“Martin Beck” Serisinin Altıncı Kitabı “Savoy Cinayeti” Yayımlandı
Sonraki İçerik17. Tudem Edebiyat Ödülleri Sahipleriyle Buluştu!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here