Seyhan Livaneli Öykü Ödülüne Başvurular Devam Ediyor

0
1925
seyhan livaneli

Bu yılki konusu “Utanmak” olarak belirlenen Seyhan Livaneli Öykü Ödülüne 25 Ekim tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Ödül, daha önce öykü türünde kitabı yayınlanmamış adaylara açık.

Düzenleme kurulundan Ayça Erdura, geçen yıldan farklı olarak, artık öyküleri e-posta yoluyla kabul ettiklerini belirtti. Erdura, bu yıl, yönetmeliği netleştirerek, öykü türünde yeni yazarların yolunu açma amacını daha belirgin hale getirdiklerini söyledi.

Geçen yıl finale kalan adaylardan Hande Çiğdemoğlu’nun, daha sonra başka bir öykü ile Fakir Baykurt Öykü Ödülünü kazandığı bilgisini veren Erdura, “Yeni dostlar edinmek ve yeni yazarlarla iletişim halinde kalmak bizi sevindiriyor.” dedi.

Düzenleme kurulu ve Edebiyatist Yayınevi yayın kurulu, gelen öyküleri hem yönetmeliğe uygunluk hem de yazım hatası veya belirgin anlatım sorunu gibi açılardan inceleyecek. Bu şekilde ilk elemeden geçen öyküler seçici kurula, isimsiz olarak gönderilecek.

Seçici kurul yedi edebiyatçıdan oluşuyor: Zülfü Livaneli (Jüri Başkanı), Hakan Akdoğan, Jale Sancak, Gaye Boralıoğlu, Menekşe Toprak, Barış İnce ve Zafer Köse.

Kazanan, 10 Ocak 2021’de açıklanacak. Ödül töreni ise, Seyhan Livaneli’nin doğum gününe denk gelecek biçimde, 22 Ocak günü düzenlenecek.

Kazanan adayın, başka öyküler de ekleyerek hazırlayacağı kitabı, Edebiyatist Yayınevi tarafından yayınlanacak.

Yayınevi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Ayan, ödülü geçen yıl kazanan Duysal Deneyici Tatlısu’nun dosyasını hazırlamakta olduğu bilgisini verdi: “Yazarımızın ve bizim çalışmamız, bir iki ay içinde tamamlanacak, en kısa sürede kitap raflara ulaştırılacaktır.”

Ayan, ödül töreni öncesinde, geçen yılın kazananı Duysal Deneyici Tatlısu’nun kitabı için bir imza etkinliği düzenlemeyi hedeflediklerini ve bunu gelenekselleştirmek istediklerini belirtti.

Önceki İçerikAnkara Film Festivali’nde 11 Belgesel Seyirciyle Buluşacak
Sonraki İçerikD&R’da Aranan Ürüne Ulaşmak Kolaylaştı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here