Şef Aydan Üstkanat’tan İmza Günü

0
17

Şef, yazar ve yemek fotoğrafçısı Aydan Üstkanat, 6 Nisan Cumartesi günü saat 15:00’de D&R Zorlu’da okurlarıyla buluşuyor.

Dünyanın en prestijli yemek kitapları ödülü olan “Gourmand Dünya Yemek Kitapları Ödülleri” ödüllü şef Aydan Üstkanat, 6 Nisan Cumartesi günü saat 15:00’de Zorlu AVM D&R’da okurlarıyla bir araya gelecek.

Şef, yazar ve yemek fotoğrafçısı Aydan Üstkanat, yemek dünyasının Oscar’ı olarak da bilinen dünyanın en prestijli gastronomi ödülü Gourmand Dünya Yemek Kitapları Ödülleri’nde; “ŞekerSİZ” kitabıyla 2014 yılında “En iyi şef ve yazar” ve “En iyi yemek kitabı tasarımı” kategorilerinde ödüle layık görülmüştü. Üstkanat, 2017 yılında kaleme aldığı “UN” kitabı ile de Gourmand Ödülleri’nde dünyanın en iyi 3 yemek fotoğrafçısı arasında yer almıştı.

Aydan Üstkanat kimdir?

Yemek denilince akla gelen bütün detaylarına emek veren, ahlaklı tüketim felsefesini benimsemiş bir yemek filozofu. Şef, yemek fotoğrafçısı, yemek stilisti, yemek yazarı, reçete danışmanı.

Star Gazetesi’nde 11 yıldır sürdürdüğü gazeteciliğinin yanı sıra, dergilerde yazarlık yaptı, kapak fotoğrafları çekti. Şu anda Lezzet dergisi başyazarlığını yapıyor, Anadolu Jet ve İstanbul Plus dergilerinin gastronomi sayfalarını hazırlıyor.

Reaktif Hipoglisemi olunca çok sevdiği çikolatalar ve reçeller hayatından çıktı. Şekersiz bir gurme mutfağı yaratarak, kitabını yazdı. 2014 senesinde Gourmand tarafından dünyaya ismini yazdırdı ve En İyi Şef Yazar Seçildi. Yemek yazılarında hiç bilinmeyen veya unutulmuş lezzetleri tatmanız için keşifler yapar. Bazen de tam tersi, çok bilinen yemekleri, tatlıları, hamur işlerini önce yapıp, sonra bir bir anlatarak evde sizlerin de kolayca yapabilmesi için ayrıntılı olarak kaleme alır, fotoğraflar. Yedi yemek kitabı var.

Aldığı Ödüller

Gourmand Awards 2013 Şekersiz kitabı “En İyi Tasarım” Gourmand Best of The World ödülü
Gourmand Awards 2013 Şekersiz kitabı “En İyi Şef Yazar” Gourmand Best of The World ödülü
Gourmand Awards 2017 UN kitabı “En İyi Fotoğrafçı” Gourmand Best of The World ödülü
Türkiye Lezzet Ödülleri 2017 “En İyi Yemek Yazarı” ödülü
Ateşbaz-ı Veli Ödülleri 2017 UN kitabı “Yılın En İyi Yemek Kitabı” ödülü

Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın