OKUYAY Platformu’nun Adana, Ankara ve İstanbul’da Destekleyeceği Projeler Tanıtılıyor

0
157
OKUYAY Platformu

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin hayata geçirdiği OKUYAY Platformu ’nun (Okuma Kültürünü Yaygınlaştırma Platformu) destekleyeceği pilot projeler OKUYAY Konuşmaları 8’de tanıtılacak. 16 Haziran Salı akşamı saat 18.30’da online gerçekleşecek OKUYAY Konuşmaları 8’de; Adana, Ankara ve İstanbul’da farklı hedef kitlelere yönelik pilot projelerin yürütücüleri projelerinin amaçlarını, yöntemlerini, faaliyetlerini ve uygulama alanlarını anlatacaklar. Katılımın ücretsiz olduğu “Üç Şehir Dört Proje” başlıklı etkinlik Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecek ve Facebook üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı hibesiyle hayata geçirdiği OKUYAY Platformu, okuma kültürünü yaygınlaştırmaya çalışan STK’lere, aktivistlere ve gönüllülere destek vererek Türkiye ve Avrupa’daki iyi örnekleri Türkiye geneline yaymayı hedefliyor. OKUYAY Platformu’nun etkinlikleri ve çalışmaları online olarak hız kesmeden devam ediyor. 

Okuma Kültürü Anket ve STK Haritalaması sonrasında bir STK eğitimi düzenleyen OKUYAY Platformu, eğitimin ardından açtığı başvurular sonucunda Adana, Ankara ve İstanbul’da hibe almaya hak kazanan dört pilot projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. 16 Haziran 2020 Salı akşamı saat 18.30’da online olarak gerçekleşecek OKUYAY Konuşmaları’nın 8.sinde, Adana, Ankara ve İstanbul’da farklı hedef kitlelere ulaşacak pilot projelerin yürütücüleri projelerinin amaçlarını, yöntemlerini, faaliyetlerini ve uygulama alanlarını anlatacaklar.

  • Adana’dan Cemil SobacıNöbetçi Kütüphane “Süper Okurlar”;
  • Ankara’dan Merve YavuzdemirKütüp-Anne Platformu “Kütüphane Şehri”;
  • İstanbul’dan Gizem KıygıŞehir Dedektifi İnisiyatifi “İstanbul’u Okuyorum” ve
  • Nilay Yılmaz “Sıradışı Meydan Okumalar”  

adlı projelerini tanıtacaklar.

Okuma kültürünü yaygınlaştırmak için çalışan STK ve aktif vatandaşlara ilham verecek pilot proje sunumları, Zoom uygulaması üzerinden herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek. “Üç Şehir Dört Proje” başlıklı etkinlik ayrıca Facebook üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Düşüncelerinizi Bize Yazın