Okulumu İstiyorum Derneği’nden 100 bin Kitap Kampanyası

0
1733
okulumu istiyorum

Okulumu İstiyorum Derneği, Doğu ve Güneydoğu’daki köy okullarında okuyan çocuklar için 100 bin kitap kampanyası başlattı. ‘Evde kalan çocuklarımıza güneş olmak ister misiniz’ sloganı ile başlatılan kampanyaya Türkiye’nin her yanından katlım sağlanabiliyor. Ankara’da faaliyet gösteren Özel 100. Yıl Hastanesi ile birlikte yürütülen kampanyaya ilk haftadan binlerce kitap bağışı yapıldı.

Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile birçok çocuğu kütüphane ile buluşturan Okulumu İstiyorum Derneği yeni bir kampanya daha başlattı. Doğu ve Güneydoğu’da köy okullarında okuyan ve maddi durumu iyi olmayan çocuklar için kitap kampanyası başlattı.  Roman, hikâye türleri ağırlıkta olmak üzere ilk ve ortaöğretim çağındaki çocukların okuyabileceği her türlü kitabın bağışlanabildiği kampanyaya ilk haftadan binlerce katılım oldu.

okulumu istiyorum
Okulumu İstiyorum Derneği Kurumsal İletişim Sorumlusu Aydın Hızlıca

Derneğin Kurumsal İletişim Sorumlusu Aydın Hızlıca başlatılan kampanyayla ilgili şu bilgileri verdi. “Hiçbir kişi ya da kurumdan nakdi bağış kabul etmiyoruz. Derneğin tek amacı okuyamayan bir tek çocuğun kalmaması. Dernek yönetimimiz bu doğrultuda 100 bin kitap bağışı kampanyasını başlattı. Doğu ve Güneydoğu illerimizde köy okullarında okuyan çocuklarımıza ulaştırılacak bu kitaplar onlara gelecek için ışık olacaktır diye düşünüyoruz.

Korona süreci nedeniyle  akranları gibi  evde kalan bu çocukların birçoğunun elinde telefonu, tableti evinde interneti yok. Kampanya başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen Türkiye’nin her yerinden kitap gönderiliyor. Bu duyarlılık bizleri çok memnun etti. Aynı şekilde diğer kurum ve kuruluşlardan, belediyelerden kampanyamıza destek bekliyoruz. Tüm çabamız geleceğimizin teminatı olan çocukların kitapla tanışması ve kendilerini geliştirmeleri.

Derneğe kitap bağışlamak isteyen vatandaşların 0 553 795 85 91 numaralı telefondan ya da derneğin  https://okulumuistiyorum.com/ iletişim kurabileceğini belirten Aydın Hızlıca, Ramazan ayı sonrasında dernek yöneticileri tarafından bağışlanan kitapların çocuklara ulaştırılacağını kaydetti.

Önceki İçerikKorona Günlerinde Sosyal Medyanın Okuma Kültürüne Etkisi ve Katkısı Tartışılacak
Sonraki İçerik46 yıllık ‘Sanat Dünyamız’ İlk Kez Çevrimiçi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here