Nejat İşler’in İkinci Kitabı Yayımlandı

0
193
Nejat İşler

Daha önce Can Yayınları‘ndan “Gerçek Hesap Bu!” isimli bir kitabı yayımlayan ünlü oyuncu Nejat İşler’in yeni kitabı “Ben Hep Senin Yanındaydım” raflardaki yerini aldı.

Kitap, Can Yayınları’nın yeni markası Mundikitap etiketiyle okurlarla buluştu.

Nejat İşler ’in  yeni kitabında kimi aynı kadın için birbiriyle yarışan iki dost, kimi bir beyaz yakalının katıldığı zoraki doğum günü kutlaması, kimi de Bodrum’da büyük bir savaşın ardından bir bohemin yaşamı üzerine sıcak, içten, yer yer otobiyografik özellikler taşıyan hikâyeleri kitapta toplanıyor.

Tanıtım Bülteninden

Gözlerimi kapadım, seni düşledim. yan koltuğumda oturuyordun. Elinde bi kitap vardı. Göz göze geldik, “masal okuyorum, iyi geliyor,” dedin. yanıma kitap almayı unutmuşum. Sıkıntımı anladın, kitabı bana uzattın. “al, okumaya başla, iyi gelecek.” teşekkür edip aldım kitabı elime. Tam ilk sayfayı çevirecekken uçağın güvenlik anonsu düşlerimden uyandırdı beni. Gözümü açtığımda, hostes kılığına bürünmüş dünyanın en güzel kadını, portakal suyu uzattı, çapkın bi göz kırpış eşliğinde.

“Buyrun nejat bey.”
“Teşekkür ederim.”

Bardaktan bi yudum aldım. Havai fişekler patladı içimde. Votka portakal! Tekrar kapattım gözümü, düşümde seni görmek için. Kitabı geri verecektim, yoktun. Kitabın kapağına baktım:

Ben Hep Senin Yanındaydım.

Masallara daldım…

Gerçek Hesap Bu!

Nejat İşler’in ilk kitabı “Gerçek Hesap Bu!’da hayatın içinden hikâyeler, kişiler, anılara yer vermişti. İşler, ilk kitabının gelirini başkanı olduğu Gümüşlükspor futbol takımına bağışlamıştı. İşler, ilk kitabında yazarlıkla ilgili olarak şu ifadelere yer vermişti: “

“Eğitimini almadığım hiçbir şeyde iddiam yok. En güzel yazarlık mesleği tarifini  Çetin Altan’dan duymuştum:

“Birini, boş kâğıtlar ve sivriltilmiş kalemlerle bir odaya koyun, eğer oradan karnını doyuracak malzemeyle çıkarsa, işte yazar odur.”

Allah’a şükür, sıtkı sadakatle uğraştığım bir mesleğim var. Yazarlık benim için yan bir uğraş. Çok da uzak değil ama. Okumaya da, yazmaya da beş yaşımda başladım. Yazdığım ve sahnelenen üç oyunum var. Senaryolarım var sırada. Bir de manitalara iyi yazarım…”


Editör Notu : Yüzyıllık Yalnızlık, Netflix Dizisi Oluyor


Ze Kitap’a Destek Olmak İster misiniz?
Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılabilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bize Patreon üzerinden destek olabilirsiniz. Çok teşekkürler.
Destek Olun!


Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın