FMV Işık Ortaokulu Nakıyye Elgün Ulusal Öykü Yarışması Başvuruları Başladı

0
16
Nakıyye Elgün Ulusal Öykü Yarışması

Sanatın farklı alanlarında gerçekleştirdiği etkinliklerle öne çıkan Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, ortaokul öğrencilerine edebiyat sevgisi aşılamaya devam ediyor. FMV Işık Ortaokulu tarafından düzenlenen Nakıyye Elgün Ulusal Öykü Yarışması ’na başvurular başladı. Son başvuru tarihi 10 Ocak 2020 olan yarışmanın bu seneki konusu “fark yaratan insanlar”.

Osmanlıdan Cumhuriyet’e iki dönemi yaşamış, 1917’de Feyziye Mektebi Müdürlüğünü üstlenmiş, İstanbul Belediye Meclisinin ilk kadın üyesi olduktan sonra 1934’te ilk kadın milletvekillerinden biri olarak TBMM’ye girmiş aydın bir Türk kadını olan Nakıyye Elgün adına düzenlenen öykü yarışmasına, Türkiye çapında devlet okulları ve özel okulların 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katılabilecek

Nakıyye Elgün Ulusal Öykü Yarışması ’na katılacak öğrenciler e-posta adresinden yarışmaya başvuru yapabilecekler.

Eserler seçici kurul tarafından 7 Şubat 2020 tarihine kadar değerlendirilirken, sonuçlar 2 Mart 2020 tarihinde açıklanacak. Ödül töreni ise 13 Mart 2020 tarihinde yapılacak.

Seçici kurulunda Aslı Der, Füsun Çetinel, Necdet Neydim ve Turgay Fişekçi’nin yer aldığı yarışmada birincilik ödülü 1500 TL, ikincilik ödülü 1000 TL, üçüncülük ödülü 500 TL, mansiyon ödülü kitap seti olacak.


Editör Notu: Bildiğimiz Tekerlemelerin Bilmediğimiz Öyküleri…


Ze Kitap’a Destek Olmak İster misiniz?
Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılabilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bize Patreon üzerinden destek olabilirsiniz. Çok teşekkürler.
Destek Olun!


Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın