Mürekkep Dünya Üçlemesinin Son Kitabı Mürekkep Ölüm Raflarda

0
36
Mürekkep Dünya

Cornelia Funke ’nin dünyaca ünlü Mürekkep Dünya üçlemesinin merakla beklenen son kitabı Mürekkep Ölüm, kitapseverlerle buluşuyor. Nazife Mertoğlu‘nun Türkçe’ye çevirdiği kitap Akılçelen Kitaplar‘dan yayımlandı.

Kahramanlarımız bu kez Mürekkep Dünya ’daki güç savaşlarının tam ortasında. Mo, arkadaşlarının yardımıyla kitabın sonunu istediği şekilde değiştirmeye çalışırken, kitaplardan tanıdığı bu dünyada kendisine biçilmiş olan Alakarga rolüyle, iyilerin koruyucusu haydutlara katılıyor. Meggie, Farid, Fenoglio, Elinor ve Resa, ölümle burun buruna bir macerada mutlu son için mücadele veriyorlar. Üstelik içinde bulundukları öykü, bir başkası tarafından sürekli yeniden yazılırken…

Dünya genelinde yirmiyi aşkın dile çevrilen ve aylarca En Çok Satanlar listelerinden düşmeyen üçleme; büyülü, olağanüstü, her şeyi gölgede bırakan bir sonla veda ediyor. Gençler kadar, yetişkinlerin de içinden çıkmak istemeyecekleri kusursuz bir hayal dünyasının kapılarını bu kez ardına kadar açarak…

Cornelia Funke Hakkında

Alman yazar Cornelia Funke, Hamburg Üniversitesi’nde pedagoji okudu. Okulu bitirdikten sonra, üç yıl boyunca sosyal hizmet uzmanı olarak çalıştı. Burada sorunlu mahallelerden gelen çocuklarla tanıştı ve ilk kitaplarını bu çocukların kısa hikayelerinden etkilenerek yazdı. 80ler ve 90lar boyunca çocuklara yönelik yazdığı fantastik roman serileri “Gespensterjäger (Ghosthunters)” ve “Die wilden Hühner” adlı kitaplarıyla tanındı.

İngilizceye çevrilen ilk kitabı 2002 yılında “Herr der Diebe” adlı romanı oldu. The Thief Lord adıyla satılan kitap, The New York Times Best Seller listesinde 2 numaraya kadar yükseldi. Daha sonra “Inkspell” adıyla yazılan ve İngilizceye Inkheart adıyla çevrilen ünlü üçlemesini yazdı. 2005 yılında ABD’ye yerleşti. Bu kitap 2008 yılında filme de çekilerek büyük başarı kazandı. Harry Potter‘in yazarı Rowling‘ten sonra tüm zamanların (yalnızca çocuk değil, genel edebiyatta) en başarılı yazarı kabul ediliyor. Romanları genellikle fantastik ögeler içeren macera romanları olarak tanımlanabilir.


Ze Kitap’a Destek Olmak İster misiniz?
Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılabilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bize Patreon üzerinden destek olabilirsiniz. Çok teşekkürler.
Destek Olun!


Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın