Malatya ve İstanbul’da Korsan Kitap Baskını

0
21
korsan kitap

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği (TBYM) ile İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü işbirliği sonucu Fatih ilçesindeki bazı işyerlerine korsan kitap baskını düzenlendi. Baskında çeşitli yayınevlerine ait toplam 15 bin 720 adet korsan kitap ele geçirildi.

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü Fikri Mülkiyet Suçları Büro Amirliği ile TBYM tarafından ortaklaşa yürütülen korsan kitapla mücadele çalışmaları kapsamında bazı işyerlerine baskın düzenlendi

Düzenlenen baskında E.Ş. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan P. Kitabevi adlı işyerinde yapılan aramada 150 adet bandrolsüz korsan kitap, Ü.Ü. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan S. Kitabevi adlı işyerinde yapılan aramada 675 adet bandrolsüz korsan kitaba, Ö. Kitabevi adlı işyerinde yapılan aramada 8 bin 415 adet bandrolsüz korsan kitaba ve merdiven boşluklarında yapılan aramada ise 6.480 adet bandrolsüz korsan kitaba el konuldu.

El konulan çeşitli yayınevlerine ait toplam 15 bin 720 adet korsan kitap İl Denetim Komisyonu’nun depolarına kaldırılırken şüpheliler hakkında da yasal işlemler başlatıldı.

Ayrıca M.B adlı kişiye ait olduğu anlaşılan B. Kitap Kırtasiye adlı işyerinde yapılan aramada fotokopi makinalarının olduğu görülmüş ve yapılan inceleme sonucunda çeşitli yayınevlerine ait kitapların fotokopi yoluyla çoğaltıldığı tespit edildiği ve şüpheli hakkında yasal işlem başlatıldığı belirtildi.


Editör Notu: 7 Bin Ders Kitabı Çalan Hırsıza 25 Ay Hapis


Ze Kitap’a Destek Olmak İster misiniz?
Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılabilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bize Patreon üzerinden destek olabilirsiniz. Çok teşekkürler.
Destek Olun!


Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın