Mahfi Eğilmez ‘in Polisiye Romanı Inferis Ön Satışta

0
1703
Mahfi Eğilmez

Ekonomi yazılarıyla bilinen Mahfi Eğilmez ’in polisiye romanı Inferis, Remzi Kitabevi etiketiyle okuyucuyla buluşuyor.

Güneş, ay ve gerçekler uzun süre saklanamaz” alt başlığının yer aldığı kitapta Mahfi Eğilmez, romanında kamu ihalelerindeki yolsuzlukları araştıran bir maliye müfettişini, o yolsuzluklarla bağlantılı görünen cinayeti aydınlatmaya çalışan polis komiserini, aynı konuyu farklı açıdan soruşturan savcıyı ve olayların peşinden koşan bir gazeteciyi nefes nefese bir takip içinde buluşturuyor.

Mahfi Eğilmez Kimdir?

İstanbul’da doğdu. An­kara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fa­­kültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nü bitirdi. Gazi Üniversitesi’nde kamu maliyesi alanın­da doktora yaptı.

Maliye müfettiş muavini olarak başladığı kamu kesiminden, Hazine müsteşarıyken istifa ederek ayrıldı. Özel sektörde finans kuruluşlarında üst düzey yönetici olarak görev yaptı. İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ders verdi.

Yeni Yüzyıl ve Radikal gazetelerinde köşe yazıları yazdı. CNBC ve NTV televizyonlarında program yaptı. Altınbaş Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor, www.mahfiegilmez.com blogunda ‘Kendime Yazılar’ adıyla yazılar yayınlıyor ve Hitit tarihi üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Önceki İçerikAdalet Bakanlığı’ndan ‘Önce Adalet, Önce İnsan’ Sloganıyla Kısa Film Yarışması
Sonraki İçerikNetflix, Ezel Akay imzalı 9 Kere Leyla’nın fragmanını paylaştı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here