Modern Çağın Klasik Müzik Fenomeni Ludovico Einaudi, 31 Ocak’ta Zorlu PSM’de!

0
13
Ludovico Einaudi
Ludovico Einaudi

Günümüzün en büyük bestecilerinden ve piyanistlerinden biri olan, klasik müziği rock ve elektronik gibi güncel türlerle ve farklı enstrümanlarla bir araya getiren İtalyan besteci ve piyanist  Ludovico Einaudi,  tüm dünyada biletleri tükenen yeni turu kapsamında İstanbul’a geliyor.

Dijital platformlarda 2 milyar dinlenmeyle klasik müzik alanında rekolar kıran Einaudi, 2019’a damgasını vuran yeni projesi “Seven Days Walking” ile 31 Ocak akşamı Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak.

Ludovico Einaudi
Ludovico Einaudi

Sanatçının Alp Dağları’nda her gün yağan karın altında yaptığı yürüyüşlerden esinlenerek bestelediği,  7 farklı bölümden oluşan ve her bir bölümü aylık periyodlarda yayınlanmış olan son albümü Seven Days Walking sanatçının ustalık eseri niteliğinde. Aynı rotayı kar altında her gün yeniden yürüyen ve her seferinde keşfettiği yeni detayları müziğine yansıtan Einaudi dinleyenlerini yedi bölümden oluşan bir müzik labirentinde gezintiye çıkartacak.

Avrupa’nın En Çok Satan Bestecileri Arasında…

Ludovico Einaudi
Ludovico Einaudi

Klasik müzik ve deneysel müziğin yaşayan en büyük temsilcilerinden Ludovico Einaudi, 1996 yılında solo performanslarından oluşan ilk koleksiyonunu yayımladıktan sonra Avrupa’nın en çok satan piyanist ve bestecilerinden biri haline geldi. Özellikle, “Eden Roc” ve “I Giorni” albümleriyle müzik dünyasının beğenisini toplayan İtalyan sanatçı, uzun yıllar boyunca listelerin üst sıralarındaki yerini korudu.

Sayısız Esere İmza Attı…

This is England”, “The Intouchables” ve “Mommy” gibi birçok sevilen filmin müziklerine de imza atan Einaudi, “Una Mattina”, “Diario Mali” albümlerinin ardından, yedinci stüdyo albümü “Divenire” için Liverpool Kraliyet Filarmoni Orkestrası’yla yaptığı işbirliğiyle dikkatleri üzerine çekti. 2009 yılında yayımlanan “Nightbook” ile minimalist elementlere ağırlık veren müzisyen, 2013 yılında Verona yakınlarında bir manastırda kaydettiği eşsiz albümü “In a Time Lapse”i sevenleriyle buluşturdu. 2015 yılında ise klasik Yunan felsefesinden, elementlerden, ünlü soyut ressam Kandinsky’den, sanatın manevi unsurları ve sorumluluklarından izler taşıyan albümü “Elements”le gündeme geldi.

Ludovico Einaudi
Ludovico Einaudi

Besteleriyle klasik müzik tonları ile deneysel müzik arasında gidip gelen Ludovico Einaudi, 31 Ocak akşamı 3. kez Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde olacak.

Biletler www.passo.com.tr adresinde satışta. 


Editör Notu: Büyülü Gerçekçi Akımın İlk Örneği; Macunaima


Ze Kitap’a Destek Olmak İster misiniz?
Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılabilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bize Patreon üzerinden destek olabilirsiniz. Çok teşekkürler.
Destek Olun!


Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın