“Kütüphanem Cepte e-Kitap” İle Sesli Kitaplar 30 Haziran’a Kadar Ücretsiz

0
953
Kütüphanem Cepte

Kültür ve Turizm Bakanlığı, “Kütüphanem Cepte e-Kitap” sistemi kapsamında, Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerinin aralarında bulunduğu sesli kitapları, okuyucuların hizmetine sundu.

Kütüphanem Cepte E-Kitap” uygulaması ile binlerce e-kitabı halk kütüphanesi okuyucularının erişimine açan Kültür ve Turizm Bakanlığı, Storytel ile iş birliği içinde sesli kitapların da vatandaşların hizmetine sunulması için çalışma başlattı.

Bakanlık, uygulamada sesli kitapların da yer alması için yayımcılar ve müelliflerle geçici kullanım hakkına ilişkin gerekli görüşmeleri gerçekleştirerek konuyla ilgili izinleri aldı. Çalışmalar sonunda sesli kitaplar “www.kutuphanemcepte.org” adresi üzerinden okuyucuların hizmetine sunuldu.

30 Haziran’a Kadar Ücretsiz Erişim

Yetişkin ve çocuk kitapları kategorilerindeki Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerinin aralarında bulunduğu kitaplar, herhangi bir üyelik gerekmeksizin dinlenebilecek.

Bakanlık, vatandaşlara sunulan kitapların sayısının artırılması için Storytel ve yayımcılarla iş birliği içinde çalışmalara devam edecek.

Okuyucular, 30 Haziran‘a kadar sesli kitaplara ücretsiz erişebilecek. 

Önceki İçerikKöy Muhtarı Rehberliğinde Baksı Müzesi Şakir Gökçebağ Sergisini Gezebilirsiniz
Sonraki İçerikTudem Yayın Grubu, 958 Kitabın İlk 16 Sayfasını Ücretsiz İncelemeye Açtı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here