Sıradışı Bir Yazardan Tekinsiz Bir Sanat Eseri

0
27
Kobo Abe

Kobo Abe ’den Chandler’in kurgusu ile Dostoyevski’nin psiko-lojik derinliğini buluşturan bir dedektiflik romanı. Virane Harita, Barış Bayıksel‘in çevirisiyle Monokl Yayınları aracılığıyla okuyucuyla buluştu.

Zihni şaşırtan muhteşem ve tekinsiz bir sanat eseri.

The New York Times

Tam bir edebiyat şöleni. Öylesine etkili ki, olduğunuz yere mıhlanıp kalıyorsunuz.

The New York Times Book Review

Şehir – Kapalı bir sonsuzluk. Asla kaybolunmayan bir labirent. Her bölgesi aynı numarayla numaralandırılmış sana özel bir harita.
İşte bu yüzden yolunu kaybetsen bile kaybolamazsın.

Kayıp Şahıs Başvurusu Başvuru

Talep Konusu: Kayıp şahsın hareketleri ve nerede olduğu
Şahsın Adı Soyadı: Hiroshi Nemuro
Cinsiyeti: Erkek Yaşı: 34
Mesleği: Dainen Ticaret Satış ve Genişleme Bölüm Şefi

Kayıp şahıs başvuru sahibinin kocasıdır. Altı ay önceki kayboluşundan beri kendisinden haber alınamamaktadır. Büromuza araştırmaya ilişkin tam yetki verilmiş olup gerekli görülen tüm belgeler tarafımıza sunulacaktır.

Ücreti ekli olmak üzere yukarıdaki başvuruyu yaptığımı belirtirim. Bununla beraber bana sunulacak olan raporların gizliliğini koruyacağıma, dışarıya sızdırmayacağıma, kötü niyetle kullanmayacağıma yemin ederim. 2 Şubat 1967

T… Dedektiflik Bürosu Kayıp Şahıslar Büro Amirliği’ne

Başvuru Sahibinin Adı Soyadı: Haru Nemuro (İmza) 

Kobo Abe Hakkında

7 Mart 1924’te Kimifusa Abe adıyla Tokyo’nun Kita kasabasında doğdu, Mançurya’da büyüdü. Babası da doktor olan Abe, 1943’te Tokyo İmparatorluk Üniversitesine girdi. İlk şiirlerini 1947’de, ilk romanını 1948’de yayımlattı. Avandgard bir tiyatro ve roman yazarı olarak ün saldı.


Editör Notu: Kimliksiz ve İsimsiz Kahraman : Kutu Adam


Ze Kitap’a Destek Olmak İster misiniz?
Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılabilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bize Patreon üzerinden destek olabilirsiniz. Çok teşekkürler.
Destek Olun!


Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın