Kitap Cumhuriyeti’ Dijital Platformda Ücretsiz Kitap Yayımlayacak

0
2776
Kitap
Edebiyathaber internet sitesi Kitap Cumhuriyeti isim dijital platform kurdu

‘Kitap Cumhuriyeti’ okurlarına, web’ten, tabletten, mobilden ve bir süre sonra e-kitap okuyucudan erişilebilir nitelikli ve ücretsiz kitap sunma deneyimini yaşatmak için yola çıktı. ‘Kitap Cumhuriyeti’ yayınevi değil, dijital bir platform. Kitap Cumhuriyeti’nde sadece yayın kurulunca değerlendirilip seçilen kitaplar yayımlanacak.

‘Kitap Cumhuriyeti’nin Yayın Kurulu’nda Müge İplikçi, Ömer Turan, Tuğba Dedeoğlu Demir, Emrah Polat ve Feridun Andaç bulunuyor. Edebiyathaber.net üzerinden tüm türlerde kitap yayımlayacak olan Kitap Cumhuriyeti çok yakında bir öykü kitabıyla yayın hayatına başlayacak.

YAYINLANACAK KİTAPLAR ÜCRETSİZ OLACAK

Kitap Cumhuriyeti’ projesi ile düzelti, son okuma, kapak tasarım, tanıtım metni, iç tasarım hizmetlerinin tamamı sunulacak. Gerekirse yazar, geliştirici editörlük hizmeti de alabilir. Yayıma hazır hale gelen kitaplar edebiyathaber.net üzerinden ücretsiz, sınırsız ve süresiz olarak indirilebilecek. Ayrıca ‘Kitap Cumhuriyeti’ kitaplarının tanıtım ve duyuruları edebiyathaber.net sosyal medya hesapları üzerinden yapılacak. kitapcumhuriyeti@edebiyathaber.net adresi üzerinden merak edilen bilgiler sorulabilir.

DÜŞÜNCE, VİCDAN VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SINIRLAYICI KİTAPLAR YAYIMLANMAYACAK

“Kitaplar özgürlük ister!” sloganıyla yola çıkan ‘Kitap Cumhuriyeti’nin yayın ilkeleri ise şöyle:
1- Irk, cinsiyet, sosyal düzey, dini inanç ve fiziki farkları aşağılayan kitaplar yayımlanamaz.
2- Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı kitaplar yayımlanamaz.
3- Şiddet ve zorbalığı özendirici veya kışkırtıcı, çocukları olumsuz yönde etkileyici, bireyler, topluluklar ve uluslar arasında nefret ve düşmanlığı körükleyici kitaplar yayımlanamaz.
4- Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan lakap ve ifadeler içeren kitaplar yayımlanamaz.

Önceki İçerikAcının Ortasında Umudu Arayan Bir Adamın Hikayesi: Halep Arıcısı
Sonraki İçerikBuğra Gülsoy’un İkinci Romanı “İkinci Kıyamet” Ekim Ayının İkinci Haftasında Okurla Buluşuyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here