Kayıp Tanrılar Ülkesinin derinliklerine yolculuk.

0
281

Türk edebiyatının önde gelen polisiye yazarlarından Ahmet Ümit YKY etiketiyle çıkan ‘Kayıp Tanrılar Ülkesi’ etrafında bir dizi söyleşi gerçekleştirdi.

Söyleşilerinde romanın yazım aşamasında bilgi ve danışmanlık aldığı uzmanları konuk eden Ümit, konu başlığı olarak kitabının ana temalarını seçmiş. Seçtiği temaları uzman konuklarıyla irdeleyen Ümit, söyleşileri Youtbe kanalından okurların istifadesine sundu.

Bir ay içerisinde 3 konuk ağırlayan ünlü yazar ırkçılık, Pergamon ve baba temalarını irdeledi. Berlin’de yaşayan Yeşiller Partisi Eski Milletvekili Özcan Mutlu ile ırkçılık ve göç meselelerini, Arkeolog Bülent Türkmen ile Pergamon Antik Kentini ve Psikanalist Talat Parman ile baba olgusunu konuştu. 

Bir önceki kitabında bazı okurlarının eleştirisine maruz kalan Ümit, bu eserinde büyük bir beğeniyle karşılaştı. 

Berlin’den Bergama’ya oradan Yunan Mitolojisine uzanan bir kurguyla kaleme alınan eseri çok katmanlı bir roman olarak değerlendiren ünlü polisiye yazarı, kitabın içerisinde ırkçılığı, göçmen işçilerini, çitf uyruklu kültürü, mitolojiyi, cinayeti ve en önemli başlık olarak baba olgusunu ele aldığını belirtiyor. 

Ahmet Ümit ‘Kayıp Tanrılar Ülkesi’ etrafında değişik platformlarda konuk olarak bilgilendirmelerine devam ediyor.

Önceki İçerikEleni Karaindrou’ya yaşam boyu başarı ödülü
Sonraki İçerikDüğün davetlilerine nikah şekeri yerine ‘dünya klasiklerini’ verdiler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here