İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kaş Caz Festivali İçin Geri Sayım Başladı

Akdeniz dinginliğinin cazın büyülü dünyasıyla buluşmasına sayılı günler kaldı. Setur Marinaları’nın ev sahipliğinde, Kendine Has’ın katkılarıyla bu yıl ilk kez 6-8 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Kaş Caz Festivali, Meis’teki sevgilisine müzikle aşkını anlatması için asırlardır uyuyan Dev’i de uyandırıyor.

Kaş Caz Festivali
Setur Marinaları

Efsaneye göre asırlardır uyuyan Dev’in uyanıp, Meis’teki sevgilisine müzikle aşkını anlatacağı Kaş Caz Festivali müzik programında bu yıl hem yerli hem de uluslararası isimleri ağırlıyor. Türler arası geçişlerle harmanladıkları müzikleriyle çağdaş cazın en hızlı yükselen İngiliz gruplarından Mammal Hands, 40. sanat yılında Türkçe pop müziğin yaşayan efsanesi Yeni Türkü, kendine özgü yorumlarıyla cazın özel seslerinden Elif Çağlar, farklı türlerden beslenen doğaçlamaları ile saksafoncu Korhan Futacı, yerli cazın çok yönlü müzisyeni ve kendisini yarı Likyalı olarak tanımlayan Ediz HafızoğluNazdrave’ projesi ile festivalde sahne alacak bazı isimler.

Kaş Caz Festivali’nde festival başlarken gerçekleştirilecek Dev’i uyandırma seremonisi, beden farkındalığını ve sessizliği ön plana çıkaran yoga aktiviteleri, çocuklar için ses ve hareketin temel alındığı atölyeler, Curious Community ortaklığında yapılacak “Şehir, Müzik ve Üretim” başlıklı panel ve üç gün boyunca doğasını ve güzelliklerini müzik dışı disiplinlerle de bir araya getiren yan etkinliklerden bazıları. Festival süresince Kaş’ın farklı alanlarında karşınıza çıkabilecek sürpriz konser ve etkinliklere de şimdiden hazır olun!

Festival biletleri; biletix adresinde.

6 – 7 – 8 Eylül 2019

İlk yorum yapan siz olun

    Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın