J.K. Rowling Yeni Kitabı Ickabog’u İnternet Üzerinden Yayınlayacak

0
713
J.K. Rowling

J.K. Rowling karantina sürecinde 10 yıl önce yazmaya başladığı “Ickabog“u raftan indirdi. Yazar, eserden bölümleri internette ücretsiz olarak yayınlayacak.

Harry Potter serisinin dünyaca yazarı J.K. Rowling, 10 yıldan uzun bir süre önce kaleme aldığı eserini gün yüzüne çıkardı. J.K. Rowling, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada sadece kendi çocuklarının okuduğu ve şimdiye dek tavan arasında sakladığı Ickabog adlı öyküyü ücretsiz olarak paylaşacak.

Yazar konuyla ilgili detaylı bir metni internet sitesinde paylaştı. J.K. Rowling, Harry Potter’ı yazarken Ickabog fikrinin geldiğini belirterek,

Ancak, son Potter kitabından sonra, beş yıl süren yayıncılığa ara vermek istedim. Bir süre çocuk kitaplarından uzaklaşmaya karar verdim. Bu noktada, The Ickabog’un ilk taslağı tavan arasına çıktı ve yaklaşık on yıl kaldı. Zamanla bunu iki küçük çocuğuma ait bir hikaye olarak düşünmeye başladım, çünkü küçükken akşamları onlara okudum; bu her zaman mutlu bir aile anısı.

Birkaç hafta önce akşam yemeğinde, Ickabog’u tavandan indirme ve ücretsiz olarak, karantinadaki çocuklar için yayınlamaya karar verdim. Kitabı bitirmeye çalışırken, aileye her gece bölüm okumaya başladım. 26 Mayıs ve 10 Temmuz arasında hafta içi her gün The Ickabog web sitesinde bir bölüm (veya iki veya üç) yayınlayacağım. Yakında bazı çeviriler yayınlamayı planlıyoruz ve kullanılabilir olduklarında bu web sitesinde daha fazla ayrıntı yayınlayacağız.

Temalar Zamansız

J.K. Rowling

Ickabog, hakikat ve gücün kötüye kullanılması hakkında bir hikaye. Açık bir soruyu ortadan kaldırmak için: fikir on yıl önce bana çok iyi geldi, bu yüzden şu anda dünyada olan herhangi bir şeye yanıt olarak okunması amaçlanmamıştır. Temalar zamansızdır ve herhangi bir döneme veya herhangi bir ülkeye uygulanabilir.

Yazar son olarak bu kitaptan elde edeceği tüm gelirleri koronavirüs salgınından etkilenenlere bağışlayacağını da söyledi. Rowling, daha önce yayımladığı Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? ve Çağlar Boyu Quidditch kitaplarının haklarını da hayır kuruluşlarına bağışlamıştı.

Önceki İçerik27 Yıllık Kitap-lık Dergisi İlk Kez Çevrimiçi
Sonraki İçerikEvin Caz Hali Konserleri Devam Ediyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here