İstanbul Film Festivali’ne başvurular başladı

0
1797

40. kez düzenlenecek İstanbul Film Festivali’nde yer almak isteyen filmler için son başvuru tarihi 26 Mart olarak belirlendi.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 40’ıncısı düzenlenecek İstanbul Film Festivali yeni formatıyla sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 2 Nisan’da çevrimiçi olarak yapılacak festivale başvurular başladı.

İKSV’den yapılan açıklamaya göre, festival haziran ayında da yarışmalı bölümleriyle sinemalarda, açık hava mekânlarında ve yine çevrimiçi olarak izleyicilerle buluşacak. Ulusal yarışmalar ise 18-29 Haziran’da yapılacak.

Türkiye Sineması bölümündeki filmler Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması başlıkları altında izleyicilerle buluşacak. Ulusal Yarışma’da büyük ödül olarak En İyi Film’e “Altın Lale” verilecek, ayrıca festivalin kurucularından Onat Kutlar adına “Jüri Özel Ödülü”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Görüntü Yönetmeni”, “En İyi Kurgu” ve “En İyi Özgün Müzik” dallarında da birer ödül sunulacak. Festivalde ayrıca Seyfi Teoman adına da “En İyi İlk Film Ödülü” verilecek.

40. İstanbul Film Festivali Türkiye Sineması Danışma Kurulu, sinema yazarları Engin Ertan, Kaan Karsan, Nil Kural ve Esin Küçüktepepınar’dan oluşuyor.

Festival programında yer alacak filmler için son başvuru tarihi 26 Mart.

Önceki İçerikUluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali 20 Haziran’da kapılarını açıyor!
Sonraki İçerikGülten Akın şiir dinletisi İş Sanat’ta

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here