İrem Uzunhasanoğlu’nun Üçüncü Romanı “Evvel Bahar” Okuyucuyla Buluşuyor

0
1527
irem uzunhasanoğlu
Yazar İrem Uzunhasanoğlu’nu üçüncü romanı “Evvel Bahar” 12 Ağustos tarihinde okuyucuyla buluşuyor. İrem Uzunhasanoğlu üçüncü romanı Evvel Bahar’da iki kadının öyküsüne 90’ların toplumsal belleğinin içinden bakıyor.
İlk romanı “Gitme, Gül Yanakların Solar” da (2015) Türkiye Yunanistan nüfus mübadelesini ve göçü anlattan Uzunhasanoğlu, daha sonra ikince romanı “Ufkun Öte Yanı” romanıyla okuyucunun karşısına çıktı.  “Evvel Bahar” Doğan Kitap etiketiyle raflarda yerini alacak.

Öykü ve Firuze… 
Hafta sonları hüzünlü bir kimsesizliğin çöktüğü yatakhanelerde yeşeren,  hiç olmamış annelerin, o hep eksik babaların gölgesinde pekişen dostluklarını yirmi yıl sonra birbirlerini yeniden bulduklarında geçmişin ağırlığı altında sınayan iki kadın…
Her evvel bahar gibi gençlik de bütün aldatıcılığıyla geçip gitmiş, geride yarım kalmış aşkların, doğmamış çocukların, örselenmiş yüreklerin acısı kalmıştır.
Geçmişin yaraları yeniden ve yeniden yazılan masallarla, diriltilen umutlarla dikiş tutacak mıdır?

İrem Uzunhasanoğlu üçüncü romanı Evvel Bahar’da iki kadının öyküsüne 90’ların toplumsal belleğinin içinden bakıyor.

İrem Uzunhasanoğlu kimdir?

irem Uzunhasanoğlu
Yazar İrem Uzunhasanoğlu
1983 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Amerikan Filolojisi okudu, Cambridge Üniversitesi’nde Uluslararası Öğretmenlik eğitimi aldı, New York Üniversitesi’nde Eğitim Yüksek Lisans’ını tamamladı. On sene boyunca Işık Lisesi ve Robert Kolej’de İngiliz Edebiyatı dersleri verdi. İlk romanı Gitme, Gül Yanakların Solar’da (2015) Türkiye Yunanistan nüfus mübadelesini ve göçü anlattı. Yazı yazmak isteyenler için, yaratıcılığı ve eleştirel düşünceyi destekleyen 365, Her Güne Bir Yazı (2016) isimli bir kitap derledi. İkinci romanı Ufkun Öte Yanı 2018 senesinde yayımlandı. Spencer Holst, Neil Muhherjee, Virginia Woolf ve William Shakespeare’in eserlerini Türkçeye çevirdi. Çevirmenliğin yanı sıra çeşitli edebiyat dergileri ve gazetelerde yazılar kaleme almakta ve roman yazmaya devam etmektedir.

Önceki İçerikGülümse’nin Yaratıcısına İki Eisner Ödülü Birden!
Sonraki İçerikKoronavirüs Öyküleri, Muzip ve Eleştirel Üslupla Kitaplaştırıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here