İçeriden Dışarısı Fotoğraf Yarışması Sonuçları Açıklandı

0
1248

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin İstanbulluların evde daha fazla zaman geçirmelerini teşvik etmek amacıyla düzenlediği İçeriden Dışarısı Fotoğraf Yarışması sona erdi. Birbirinden güzel karelerin yarıştığı etkinlikte dereceye girenler bisiklet ve tiyatro bileti ile ödüllendirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından 17 – 26 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen İçeriden Dışarısı Fotoğraf Yarışması, Koronavirüs (Covid-19) salgınında insanların evlerinde daha fazla vakit geçirmelerini özendirmek için yapıldı. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün sosyal paylaşım platformu instagram’da organize ettiği yarışmada, evden çekilen ve dış dünyadan izler taşıyan kareler paylaşıldı.

Sosyal İzolasyonu Teşvik Etmek Amaçlandı

Evde geçirilen zamanın arttığı bu günlerde farklı bir etkinlik ile İstanbulluların hayatına renk katmayı hedefleyen “İçeriden Dışarısı” yarışmasında, pencerelerden ya da balkonlardan çekilen yüzlerce fotoğraf paylaşıldı. Konu kısıtlamasının bulunmadığı yarışmanın sonunda, ilk üçe giren fotoğrafların sahiplerine bisiklet, ilk üçü takip eden en iyi beş fotoğrafı çeken kişilere de İBB Şehir Tiyatroları’ndan çift kişilik tiyatro bileti ödülü verildi. Tiyatro bileti kazananlar, oyunları sahneler yeniden açıldığında izleyebilecekler.

İçeriden Dışarısı Fotoğraf Yarışması

Yarışmada dereceye giren ve bisiklet kazanan katılımcıların isimleri şöyle:

  1. Sevda Akardere
  2. Semra Nur Yıldırım
  3. K. Deniz Kalaycı

Çift kişilik tiyatro bileti kazanan katılımcıların isimleri ise şöyle:

  1. Yahya Engin
  2. Ayşegül Kaplan
  3. Özlem Sönmez
  4. Yurdagül Kaplan
  5. Ayşe Karaoğlu
Önceki İçerik300 Yıl Önceki Osmanlı Şenliği, Görülmemiş Belgelerle Yeniden!
Sonraki İçerikModern İpek Yolu Dergisi: Covid-19 Virüsüne Karşı Çin Nasıl Mücadele Etti?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here