İBB Sözcüsü Murat Ongun’un, İlk Romanı Okuyucuyla Buluştu

0
1206
Murat Ongun

İBB Sözcüsü Murat Ongun, ilk romanı ‘Karanlık HikayeKırmızı Kedi Yayınevi etiketiyle okuyucuya sunuldu. Kitapta, eski gönül yarasını silmek isteyen bir yazarın yeni hayat arayışı anlatılıyor. Okuyucuya ‘açılan her yeni kapı aslında geçmişe de açılır’ mesajı aktarılıyor.

Gerçek hayatta ve yazdığı romanlarda tüm kahramanları tükenmiş, tüm öyküleri eksik kalmış bir yazar; Haldun Ergin. Yeninin peşinde bir adam. Yeni bir hayatın, yeni bir hikâyenin, hatta yeni bir aşkın…

Yıllar evvelki aşkı Derin’in açtığı yaraları kapatmak isterken Haldun’un karşısına, onu bambaşka bir aşka, akıl tutulmasına sürükleyecek bir kadın çıkacaktır: Defne.

Defne ile Haldun’un yakınlığı arttıkça sırlar da çoğalacak, birçoğu Haldun’un geçmişiyle kesişecektir.

Yola çıkarken fotoğraftaki adam olmayı değil, fotoğrafı çeken adam olmayı tasarlayan Haldun, bir hikâye ararken farkında olmadan hikâyenin kahramanlarından olur…

Murat Ongun Hakkında

1975’de Ankara’da doğan Murat Ongun, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 1996’da Ankara’da Show TV Haber Merkezi’nde muhabir olarak mesleğine başlayan Ongun, İstanbul’da Star TV ve ATV haber merkezlerinde çalıştı.

1999’da ABD’de ‘Yeni Medya ve Türk-Yunan Çatışma Çözümleri’ üzerine eğitim aldı. Habertürk TV’nin kurucularından olan Ongun, burada hem yayıncı hem de idareci olarak çalıştı. Özel kanallara yapımcılık yapan Ongun, kurucusu olduğu ‘yaziisleri.com’ internet sitesiyle dijital haberciliğe devam etti, Beylikdüzü Belediyesi’nde görev aldı. ‘Büyük Cumhuriyet Polemiği-Medyanın İç Savaşı’ isimli bir araştırma kitabı daha bulunan Ongun’un ‘Karanlık Hikaye’ eseri edebi türde yayımlanmış ilk çalışması olarak okuyucuyla buluştu.

Önceki İçerikTürk Tarih Kurumu, Yabancı Gazete Arşivlerini Erişime Açtı
Sonraki İçerik“İstanbul’da Bir Sürrealist: Salvador Dali” Sergisi Çevrimiçine Taşındı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here