İBB’den Online Film Gösterimi “Dondurmam Gaymak”

0
804
Dondurmam Gaymak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı, film gösterimleriyle evlerinize konuk olmaya devam ediyor. “Dondurmam Gaymak” filmini 8 Mayıs Cuma akşamı saat 21.00’de İBB Kültür Sanat Youtube kanalından yayınlanacak.

Senaryo yazarlığını ve yönetmenliğini Yüksel Aksu‘nun üstlendiği film, Muğla’da küçük bir kasabada dondurmacılık yapan Ali Usta’nın büyük dondurma şirketleri ile mücadelesini konu alıyor. Oyuncularından sadece 2018’de kaybettiğimiz, Turan Özdemir’in profesyonel oyuncu olup, diğer oyuncuları yöre halkı arasından seçilmiş olan film, Türkiye’yi Oscar’da “En İyi Yabancı Dilde Film” kategorisinde temsil etmiş, aralarında HBO Komedi Filmleri FestivaliEn İyi Yabancı Film” ödülü dahil ulusal ve uluslararası alanda birçok ödülün sahibi olmuştu.

Dondurmam Gaymak
Filmin başrol oyuncunu Turan Özdemir 2018 yılında hayatını kaybetti.

İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın dijital yayınları birbirinden zengin içerikleriyle Mayıs ayı boyunca da devam edecek. Belgesel- film gösterimlerinin yanı sıra tiyatro oyunları, çocuklar için hazırlanan özel içerikler, kültür sanata dair söyleşiler ve mini konserler mayıs ayında sosyal medya hesaplarından ve Youtube kanalından takipçilere ulaştırılacak.

Önceki İçerikDenge ve Değişim” Teması ile düzenlenen 38. Dyo Sanat Ödülleri Sahiplerini Buldu
Sonraki İçerikGenç Sanat: 4. Afiş Tasarım Yarışması Kazananları Belli Oldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here