“Öksüz Ağaçların Çobanı” Raflarda Yerini Aldı

0
15

İsmail Güzelsoy‘un yeni romanı “Öksüz Ağaçların Çobanı” raflarda yerini aldı! Güzelsoy, çalışmalarıyla ilgili soruları cevapladı.

1-Sizce okurlar ilk olarak hangi kitabınızı okumalı?

Buna cevap verebilmek için yazdığım her şeye yabancılaşmayı deniyorum ve galiba sondan başa gitmek en doğrusu. Çok emin değilim ama genelde son yazdıklarımda öncekilerin de izleri oluyor.

2.Yeni kitabınızı okurlara nasıl anlatırsınız?

Ağaçlar ve insanlar arasındaki kadim kardeşliğin hikayesiyle başlar, tarihteki bütün halk isyanlarını selamlayarak ilerler ve insani dramların kıymetini kutsayarak sona erer. Basit görünmesine rağmen hikâyenin üzerinde yükseldiği tarihsel gelenek çok zengindir. Mitolojiden söylencelere, masallara, destanlara göz kırpan bir hikayedir Öksüz Ağaçların Çobanı.

  1. Üzerinde çalışmakta olduğunuz eserden bahsedebilir misiniz?

Üzerinde çalıştığım bir eser her zaman vardır ve olmadığı zaman bu civarlarda olmadığımdan emin olabilirsiniz. Öksüz Ağaçların Çobanı’nın dahil olduğu “Can Direği” serisinden ikinci romanı yazıyorum. Bu kez biraz uzun sürecek. Zaman söylemek zor ama okuma masasını boş bırakmadığım sevgili dostların sabrına sığınmak zorunda kalabilirim. İşi çok bu romanın.

Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın