“Harry Potter ve Felsefe Taşı” Sesli Kitap Olarak Yayımlandı

0
165
Harry Potter

Dünyanın en sevilen ve okunan hikayelerinden Harry Potter, serinin ilk kitabı “Harry Potter ve Felsefe Taşı” ile Storytel’de sesli kitap olarak yerini aldı.

Tilbe Saran’ın seslendirdiği Harry Potter’ın maceraları, hem yeni tanışacaklara hem de büyücülük dünyasını ilk günden beri severek takip edenlere sesli kitap formatında ulaşıyor.

Sesli Kitap Endüstrisine Büyük Katkı

Storytel Türkiye Ülke Müdürü Berk İmamoğlu, bu önemli prodüksiyonla ilgili heyecanını paylaşırken, Harry Potter‘ın hikayelerinin Türkçe sesli kitaplarının, Türkiye’de gelişmekte olan sesli kitap endüstrisine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Tilbe Saran, bu özel projenin bir parçası olmaktan duyduğu memnuniyeti,

Her yaştan insan tarafından çok sevilen Harry Potter’ın kitaplarının sesi olmak, benim için de çok heyecan verici bir deneyim.” diyerek paylaştı.

J.K. Rowling’in satış rekorları kıran ödüllü Harry Potter serisi, bugüne kadar 80’den fazla dile çevrildi ve gişe rekorları kıran sekiz filmle sinemaya uyarlandı.

Serinin ilk kitabı “Harry Potter ve Felsefe Taşı” ilk kez İngiltere’de 1997 yılında, Türkiye’de ise 2001 yılında Türkçe olarak yayımlandı. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de başta çocuklar olmak üzere, her yaştan insan tarafından çok sevildi.

Storytel Hakkında

Kuzey Avrupa’nın lider sesli ve e-kitap yayın servisi Storytel, 200.000’den fazla başlık ve içeriğiyle sınırsız dinleme ve okuma imkanı veren bir abonelik hizmeti sunuyor.

 

 

Editör Notu: Game Of Thrones Hayranlarına Kötü Haber

Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın