İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

4 Yeni Harry Potter Kitabı Geliyor

Harry Potter dizisinin yazarı J.K. Rowling, dört yeni kitapla dönüyor. Yeni kitaplar e-book şeklinde olacak.

İlki 20 yıl önce yayımlanan serinin sonuncusu olacak kitaplar okuyucuyla e-kitap formatında buluşacak. Kitaplar dijital Pottermore yayınevi tarafından basılacak ve “serinin kalbindeki geleneksel halk kültürünü ve sihri” öne çıkaracak.

Harry Potter
J.K. Rowling

Kitaplar, kehanet, bitki bilim, karanlık sanatlara karşı savunma gibi belirli Hogwarts derslerine odaklanacak.

Cazibeler ve Karanlık Sanatlara Karşı Savunma’ya Yolculuk (A Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts) ve İksirler ve Bitki Bilimine Yolculuk (A Journey Through Potions and Herbology) isimli ilk iki kitap 27 Haziran’da yayımlanacak.

Kehanet ve Astronomi’ye Yolculuk (A Journey Through Divination and Astronomy)ile Sihirli Yaratıkların Bakımına Yolculuk (A Journey Through Care of Magical Creatures) ismindeki diğer iki kitabın da daha sonra yayımlanacağı açıklandı.

Harry Potter Serisinin Son Kitabı 2007’de Yayımlanmıştı

Serinin son filmi de 2011’de “Harry Potter ve Ölüm Yadigarları – Bölüm 2″ ismiyle beyaz perdede hayranlarıyla buluşmuştu.

Bu yılın başlarında “Harry Potter”ı canlandıran Daniel Radcliffe, çekilen toplam 8 film arasından en sevdiğinin “Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı” olduğunu söylemişti.

 

İlk yorum yapan siz olun

    Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın