HAK-İŞ’ten Emek Temalı Fotoğraf Yarışması

0
2974
HAK-İŞ

HAK-İŞ Konfederasyonu, “emeğin ve emekçinin” görünürlüğünün artırılması amacıyla “Emek” temalı fotoğraf yarışması düzenliyor. HAK-İŞ Kültür Sanat Komitesi tarafından gerçekleştirilen ve son başvuru tarihi 30 Eylül 2020 olan yarışmaya, www.hakisemekfotograflari.org.tr  web sitesinden başvuruda bulunabilecek. 

Mahmut Arslan
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Kültür Sanat Komiteleri aracılığıyla artan bir etkinlikle kültür-sanat çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, “Kültür ve sanat ile sendikal hareketin içselleştirilmesi ve yaygınlaştırılması için çalışıyoruz. Fotoğraf sanatçılarının, fotoğrafa gönül verenlerin kadrajını emeğe çevirmesini, emek temalı fotoğraflarını bekliyoruz” dedi. 

HAK-İŞ “EMEK” Temalı Fotoğraf Yarışması ile emekçilerin çalışma koşulları, emeğin Türkiye’deki ve dünyadaki önemi, çalışma hayatındaki sorunların sanat aracılığıyla toplumumuza aktarılması amaçlanıyor. Amatör veya profesyonel olarak fotoğraf sanatıyla ilgilenenlerin, fotoğraf yarışmamız vesilesiyle “EMEK” temasını çalışmalarının merkezine almaları ve sanatsal bakış açısıyla önemli çalışmalara imza atmaları beklenmektedir. 

HAK-İŞ Emek Temalı Fotoğraf Yarışmasına, renkli veya Siyah-Beyaz kategorisinde fotoğraflar katılabilecek. Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraflar bir arada değerlendirilecek. Yarışmaya, cep telefonu ve profesyonel kamera ile çekilen fotoğraflar ile başvuruda bulunulabilecek. Cep telefonu ve profesyonel kamera ile çekilen fotoğraflar aynı kategoride değerlendirilecek, temel öncelik “EMEK” teması olacak.  

www.hakisemekfotograflari.org.tr internet sitesine yarışmacı girişinden kayıt yaptırarak başvuruda bulunulan HAK-İŞ Emek Temalı Fotoğraf Yarışmasına, başvurular 30 Eylül 2020 tarihinde sona erecek. 

Önceki İçerikGazete Satış Rakamlarındaki Düşüş Devam Ediyor
Sonraki İçerikTürkiye Yayıncılar Birliği, 9. Türkiye Yayıncılık Kurultayı Sonuç Bildirgesi Yayınlandı!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here