Genç Yazarın İkinci Kitabı “Homologlar evi” Raflarda…

0
37
Homologlar evi

Genç yazarlarımızdan Fatma Nur Kaptanoğlu‘nun ikinci kitabı Homologlar Evi, Umut Durmuşoğlu‘nun kapak tasarımıyla Dedalus Kitap tarafından yayımlandı.

Fatma Nur Kaptanoğlu dille kendine has bir ilişki kurmayı başarıyor, kimi zaman onu kendi akışına bırakıyor, kimi zaman kuytularında çarpışıyor ama asla olağan bir ilişkiyle yetinmiyor. İşte bu yüzden, Homologlar Evi’ni ince okuyunuz, ince okumanız her şeyden mühim. Çünkü Homologlar Evi’nin sakinleri sıradan görünen yaşamlarında kendilerini incelikle aramayı sürdürüyor, kalplerini karşılarına alıp konuşabiliyor, hiç kimsenin bir başkasının yerini tutamayacağını biliyor.

Bu, komik bir akşamüzeri olabilir Rose ve hüzünlü bir akşamüzeri. Hayatta en çok gözlerimi dolduran an, salt bir acıdan ziyade mutlu olduğun ama mutsuzluğun da bir adım ötende durduğunu bildiğin andır. Şimdi sen yatıyorsun, ben ayaklarımı uzatmışım, çok gülüyoruz ama gözlerimiz hep dolu dolu. Çünkü kalbin Giardino di Rose, kalbinin eskisi gibi atmayacağını daha bu sabah öğrendik. Şu an eminim, ikimiz de salt bir acıyı daha çok tercih ederdik.

Fatma Nur Kaptanoğlu ilk kitabı Kaplumbağaların Ölümü’nden bu yana yolda olmaya -ama illaki kendi yolunda-, yazarken durmadan kendini açabilmeye, dilin imkanlarını tutkuyla keşfetmeye devam ediyor.

Homolog: Bir başkasının yerini birebir tutan.
İnsanların homolugu var mıdır?
Yoktur
Yoktur
Yoktur.

Fatma Nur Kaptanoğlu Hakkında

  • 06.06.1993 Marmaris doğumlu.
  • Üniversite eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı.
  • Pedagojik Formasyon Eğitimi, NOTOS Oyun Yazarlığı Eğitimi, MARFOD Fotoğrafçılık Eğitimi ve Bahçeşehir Üniversitesi Kısa Film Yönetmenliği Eğitimi aldı.
  • Yazarlık, editörlük, öğretmenlik ve fotoğrafçılık yaptı.
  • 2017 yılında Kaplumbağaların Ölümü isimli öykü kitabını çıkardı.
  • Birçok sosyal sorumluluk projesine direktörlük yaptı ve destek verdi.
  • Yazarlık kariyerinin yanında iş dünyasında da kariyer sahibi olan Kaptanoğlu, reklam yazarı ve editör olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Ze Kitap’a Destek Olmak İster misiniz?
Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılabilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bize Patreon üzerinden destek olabilirsiniz. Çok teşekkürler.
Destek Olun!


Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın