D&R 2020 Yılının ‘en’lerini açıkladı: En fazla Şeker Portakalı kitabı satıldı

0
1990

D&R’ın hazırladığı 2020 yılı çok satanlar listesi belli oldu. 2020 yılında Şeker Portakalı, Çizgili Pijamalı Çocuk ve Harry Potter ve Felsefe Taşı gibi kitaplar çok satıldı.

Covid-19 nedeniyle geride bıraktığımız yılın büyük kısmını evde geçirirken, zorlu süreci kültür, sanat ve eğlence ürünleriyle keyifli hale getirdik. Herkes için bir keşif dünyası sunan D&R, 2020’nin en çok satan kitap, plak, elektronik ürün, oyun, hediyelik eşya ve kırtasiye ürünlerini açıkladı.

Bizi kendi dünyamızdan uzaklaştırıp bambaşka dünyalara açılan birer kapı olan kitaplar, 2020’de de en yakın arkadaşlarımız oldu. Kitap kategorisinde, edebiyat dünyasının unutulmaz klasiği “Şeker Portakalı” 2020 yılının en çok okunan kitabı oldu, “Bir Ömür Nasıl Yaşanır?” “Ben Kazanmadan Bitmez”, “Kasiyer”, “Son Cüret” kitapları da en çok okunanlar arasına girdi.

‘2020 YILIN EN ÇOK OKUNAN KİTAPLARI’

Şeker Portakalı-Jose Mauro De Vasconcelos, Bir Ömür Nasıl Yaşanır?-İlber Ortaylı, Ben Kazanmadan Bitmez-Bircan Yıldırım, Kasiyer-Sayaka Muraka, Son Cüret-Yılmaz Özdil, Hiç’likten Gelen Güç-Tuğçe Işınsu, Camdaki Kız-Gülseren Budayıcıoğlu, Sineklerin Tanrısı-William Golding, Bilinçaltının Gücü-Zihinsel ve Bedensel İyileşme-Joseph Murphy, Körlük-Jose Saramago, Gör Beni-İki Devrin Hikayesi-Akilah Azra Kohen, Aşk ile Anı Seyretmek-Kemal Sayar, Ben Kirke-Madeline Miller, İçimizdeki Şeytan-Sabahattin Ali, Kitapları Kurtaran Kedi-Sosuke Natsukawa, Kendine Hoş Geldin-Miraç Çağrı Aktaş, Bülbülü Öldürmek-Harper Lee, Senin Suçun Değil-Beyhan Budak, Gerçek Mucize Kendine İnanmaktır-Ethem Emin Nemutlu, Dünyanın Uyanışı-Şengül Boybaş

#EvdeKal süreci çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması açısından da oldukça verimli geçti. Aileler evde geçen süreçte çocuklarının güzel vakit geçirmesi için pek çok aktivite hazırlarken kitapların gücünden de yararlandı. Çocuk edebiyatı klasiklerinin de yer aldığı en çok satın alınan çocuk kitapları listesinde ilk sırayı Harry Potter ve Felsefe Taşı-1.Kitap aldı. Her kuşağın sevgilisi Küçük Prens ve Çizgili Pijamalı Çocuk kitapları da miniklerin tercihi oldu.

ÇOCUKLARIN OKUDUĞU KİTAPLAR

Harry Potter ve Felsefe Taşı-1.Kitap-J.K. Rowling, Küçük Prens-Antoine de Saint-Exupery, Çizgili Pijamalı Çocuk-John Boyne, Kral Şakir 9-Muhtişim Dedektifler!-Varol Yaşaroğlu, Kraliçeyi Kurtarmak-Vladimir Tumanov, Hayvanlar Senfonisi-Dan Brown, Bebek Dokun ve Hisset-İlk Kelimeler-Kolektif, Kıtkıt’ın Az Çok Gerçek Maceraları-Henry Cole, Her Güne 1 Aktivite-90 Aktivite-Kolektif, Kağıttan Son Turna Kuşu-Kerry Drewery.

Önceki İçerik5. Geleneksel Aksa Fotofest Yarışması Sonuçlandı
Sonraki İçerikJorge Luis Borges Can Yayınları’nda!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here