Dokuz Genç Yazar, Dokuz Polisiye Öykü

0
31
Dokuz Polisiye Öykü

Türkiye’nin tek polisiye edebiyat festivali Kara Hafta İstanbul‘un, beşinci yılına özel düzenlediği öykü yarışması Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması‘nda ödüllendirilen dokuz öykü, Vapur Kitap Yayınları tarafından kitaplaştırılarak polisiye okurlarının beğenisine sunuluyor. Polisiye severler Ahmet Ümit‘in önsözünü yazdığı Dokuz Polisiye Öykü kitabı ile Ahmet Ümit, Algan Sezgintüredi, Elçin Poyrazlar, Ayşe Erbulak ve  Adnan Özer gibi edebiyatımızın önemli isimlerinin bulunduğu seçici kurulun belirlediği 9 genç polisiye öykü yazarını tanıma imkanı bulacak.

İstanbul Kara Hafta’nın beşinci yılında bizi en çok heyecanlandıran projelerden birine imza attık. Otuz yaş altındaki polisiye tutkunu gençler için düzenlediğimiz öykü yarışması beklediğimizin çok üstünde bir katılımla sonuçlandı. Yüz elliye yakın öykü ulaştı elimize. Yalnızca iki ayda! Yaş sınırlaması koyduğumuz için bize kızan yazar adayları da oldu. Sevinsek mi üzülsek mi bilemedik. Nihayetinde Adnan Özer, Ahmet Ümit, Algan Sezgintüredi, Ayşe Erbulak ve Elçin Poyrazlar’dan oluşan jürimiz birazdan okumaya başlayacağınız dokuz hikayeyi seçtiler. Umuyoruz ki kitapta yer alan öyküler, genç yazarların uzun yıllar sürecek yaratıcı süreçlerinde her zaman keyifle anacakları bir yer tutar anılarında. Bu çalışmayla birlikte Türkiye’nin polisiye külliyatına bir tuğla daha koymaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Muammayı, gizemi, koşuşturmayı seven tüm okurları birbirinden yetenekli genç yazarlarımızı önümüzdeki yıllarda da takip etmeyi sürdürmesini temenni ediyoruz

Can Erol

Her zaman ifade ettiğim gibi, İyi polisiye, iyi edebiyattır

Ahmet Ümit

Editör Notu: 5. Kara Hafta Festivali’nde Alfred Hitchcock Rüzgarı Esecek


Ze Kitap’a Destek Olmak İster misiniz?
Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılabilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bize Patreon üzerinden destek olabilirsiniz. Çok teşekkürler.
Destek Olun!


Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın