Doğu Yücel’den Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam ve Diğer Tuhaf Hikâyeler

0
28

Doğu Yücel ’in 13 öyküden oluşan yeni kitabı Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam ve Diğer Tuhaf Hikâyeler, Can Yayınları‘ndan raflardaki yerini bu hafta alıyor.

Doğu Yücel’in yeni kitabı üç bölümden oluşuyor: “Düş Gibi”, “Gerçek Gibi” ve “Gelecek Gibi”. Gerek günümüzden gerek rüyalardan, kâbuslardan veya en derindeki korkulardan gerekse uzak ya da yakın gelecekten enstantaneler yakalıyor bu öyküler. Ancak bunları sıkı olay örgüsü, düş gücü ve tatlı ekşi gerçeklerle harmanlayan yazar kimi zaman yarından bugüne kimi zaman da bugünün ışığında yarına bakıyor.  Teknolojik gelişmeler, baş döndüren ilişkiler, dünyaya yön veren rastlantılar, hayat değiştiren absürdlükler, illallah dedirten meslekler ve birbirinden tuhaf karakterler… Yaratıcılığı hınzırlıkla buluşturan ancak sahicilikten de asla sapmayan Yücel, yeni hayalhanesi Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam’la okurların karşısına çıkıyor.

Doğu Yücel Hakkında

15 Nisan 1977’de İstanbul’da doğdu. 1997’de Gençlik Kitabevi Öykü Yarışması’nda, 1999’da Nostromo Kısa Bilimkurgu Öykü Yarışması’nda başarı ödülleri kazandı. 2001’de Düşler, Kâbuslar ve Gelecek Masalları isimli hikâye kitabı, 2003’te ise Hayalet Kitap isimli romanı yayınlandı. Blue Jean dergisinde çalışan Doğu Yücel, Okul ve Küçük Kıyamet filmlerinin senaryosuna imza attı

Fındıkzade

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın