Çobanaldatan / Bookworm Azade

0
117
Çobanaldatan
bookworm_azade

Sıradışı bir kitap okudum. Tadı damağımda kaldı diyebilirim # çobanaldatan için. Basit olaylar içinde derin duygulara yer vermesi, sıradan olayların sayfalar ilerledikçe enteresan bir hal alması, kitabın ismiyle kurgusunun bütünüyle kusursuz uyumu, dildeki yalınlığın çekici üslubu ve farklılığı, Yusuf Atılgan’ın Aylak Adam’ını andıran aykırı bir karakter ile Camus’ün Yabancı’sını andıran soğuk ruhsuz tepkileri ama kendine özgü diliyle bunu hissettirmesi ile beğenimi fazlasıyla kazanan kitaplardan biri oldu. 👍

Kahraman, anneanesiyle yaşayan, yaşadığı kötü olayların sorumlusu olarak da sistemi gören ve her fırsatta bunu eleştiren duvar yazıları hazırlayan ve bununla özgürleştiğini düşünen kitap kahramanımız..Nesrin’e aşık olması ile olaylar başlar ve çobanaldatan kuşunun sevdiklerini korumak adına ordan oraya savrulması gibi kendini hiç beklemediği yerlerde bulur.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

B📚📚KSTAGRAM (@bookworm_azade)’in paylaştığı bir gönderi ()

“..yalnızlığın gerçekten zor olduğunu anladığım yıllardı. Önce yatağımın ayaklarına baktım güçlüydü koruyucuydu seneler geçse de eğilmesi bükülmesi söz konusu değildi. Köşeleri olmasa belki daha iyi olabilirdi ama kim mükemmeldi ki.. Dostluğumuz başlamadan onu yargılamaya hakkım yoktu çok sertti sarılmam için eğilmem ve yerde sürüklenmem gerekiyordu. Bu dostluğumuza zarar verebilirdi üstelik ona sarılıp ağladığımda onun paslanması söz konusu idi ki bu gözyaşımın onu öldürmesi demek oluyordu. Dostumun katili olmanın vebalini kaldıramazdım onun dostluğundan vazgeçtim sonra duvardaki pirinç musluğa baktım şekli çok hüzünlüydü kıvrımları beni etkiledi. Bu kadar içli olmasını istemezdim. musluğu açınca dökülenlerin onun gözyaşları olduğu hissine kapıldım kullandığımda elimi yüzümü yıkarken onu açmam gerekecekti onun ağlamasına sebebiyet veremezdim. Dostluklar acı üstüne kurulmamalıydı. Ondan da vazgeçtim sonra kapıya baktım onun görmediğim diğer yüzü vardı. İnsan başka yüzü olan bir dost istemez”

Yazarımız @akincokugurluel i farklı ve güçlü kalemi için tebrik ediyorum👏
.
Keyifle okuyun yürekten tavsiyemdir🤗


Ze Kitap’a Destek Olmak İster misiniz?
Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılabilmek için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bize Patreon üzerinden destek olabilirsiniz. Çok teşekkürler.
Destek Olun!


Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın