CHP’den ‘Korona Günlerinde Umut’ Konulu Öykü Yarışması

0
674
Öykü

CHP İstanbul İl Başkanlığı, ‘korona günlerinde umut’ temasıyla öykü yarışması düzenliyor. Salgın döneminde dayanışmayı, paylaşmayı, sevgiyi ve gelecek güzel günler umudunu sesleyen öyküler bekleniyor. Yarışmada birinci olan öykünün sahibine 100, ikinciye 75, üçüncüye 50 kitap ödül olarak verilecek. Başarı Ödülü’ne değer görülenlere ise 10’ar kitap hediye edilecek.

Yarışmanın amacı da şu şekilde açıklandı:

Öykü yarışmasının amacı geleceğe dair belirsizliğin ve karamsarlığın arttığı pandemi döneminde insanlığı her türlü kötülük ve olumsuzluk karşısında ayakta tutan umudu edebiyat yoluyla daha fazla insana ulaştırmak; hayatı yeniden yeşertecek öyküleri edebiyatımızla ve okuyucularla buluşturmaktır. Alıştığımız hayattan farklı bir hayatı yaşamak zorunda kaldığımız bu günlerde insanlarla aramıza mesafe koyarken yarına olan umutlarımızı arttırmak, yaratıcılığımızı ortaya çıkarmak ve zamanımızı daha anlamlı daha faydalı hale getirmektir.

Yarışma sonuçları en geç 25 Eylül 2020 tarihinde basın yayın yoluyla duyurulacak. Ödüller, 2020 yılı Ekim ayında düzenlenecek törenle sahiplerine sunulacak. Tören günü ve saati ileri bir tarihte duyurulacak.

Yarışmanın seçici kurulunda ise Doğan Hızlan, Adnan Özyalçıner, Jale Parla, Baki Asiltürk, İbrahim Dizman, Levent Turhan Gümüş ve Ahmet Bozkurt yer alıyor.

Önceki İçerikDoğaya, İnanca ve Özgür İradeye Dair Soluksuz Bir Roman: Mekanik
Sonraki İçerikDenge ve Değişim” Teması ile düzenlenen 38. Dyo Sanat Ödülleri Sahiplerini Buldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here