Canol Balkaya Bodrum’da Okurlarıyla Buluşuyor

0
22

Geçtiğimiz hafta İletişim Yayınları etiketiyle çıkan ikinci kitabı “kompartıman” ile okurlarıyla buluşan Canol Balkaya, kitabın ilk imzasını Bodrum’da gerçekleştirecek.

Yurt içi ve yurt dışında birçok karma sergide konuk sanatçı ve küratör olarak yer alan, birçok yerli ve yabancı uzun metraj film projesinin yapımcılığını ve koordinatörlüğünü üstlenen Canol Balkaya, 14 Ağustos Çarşamba saat 18:00’den itibaren Bodrum OASİS İmge Kitabevi’nde okurlarıyla buluşacak.

Kitap Hakkında:

Hani az önce size farklı ölüm şekillerinden bahsediyordum ya, belki de bana bir ayrıcalık verilmiş. O da, kendi cenaze törenimi organize etme lüksü. Ben de bu lüksü kullanmaya karar verdim. Sizden yapmanızı istediğim birkaç şey var. Ne de olsa herkes son arzusunun yerine getirilmesini hak eder…

Canol BalkayaMusa, kanser hastası bir adamdır. Çetrefil zamanlardan geçmesine rağmen yaşama aşkını hiç yitirmemiştir… Ömrünün son günlerinde sevdikleriyle beraber, Ankara Ekspresi’ne binip ebedi bir yolculuğa çıkmak istemesini konu alan Kompartıman, ayazına ve gri devlet binalarına rağmen Ankara’yı sevenlerin hikâyesi….

Bu yolculukta onları gizemli mektuplar beklemektedir. Ama asıl sürpriz, geçmişten çıkıp gelen, ne idüğü belirsiz tuhaf yabancının kendisidir…

Vasiyeti üzerine annesi, babası, kız kardeşi, nişanlısı ve en yakın arkadaşı dışında Musa’nın davet ettiği Fikret adında gizemli bir adam da bu yolculuğa eşlik ediyor. “Fikret’in herkesi tanıdığı ama kimsenin Fikret’i tanımadığı” muamma yüklü, seksenlerin kaotik atmosferiyle örülülü bu romanda Canol Balkaya duyarlı, içli ve melankolik kalemini konuşturuyor.

Canol Balkaya Hakkında

 • Canol Balkaya
  Canol Balkaya

  Muş’ta doğdu, Ankara’da büyüdü.

 • Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun olduktan sonra eğitimine Hollanda Kraliyet Akademisi’nde devam etti.
 • Ardından New York Institute of Technology’de sinema yüksek lisansı yaptı.
 • Amerika’da özel ve yerel kanallarda çalıştı.
 • Yurtiçinde ve dışında altmışa yakın festival ve karma sergilere konuk sanatçı olarak davet edildi.
 • Ulusal ve uluslararası pek çok sergi yönetti.
 • Birçok yerli ve yabancı uzun metraj film projesinin yapımcı ve koordinatörlüğünü üstlendi.
 • Kompartıman yazarın ikinci kitabı.
 • Ziyaret ettiği her ülkeden, Albert Camus’nün Yabancı adlı romanını edinmeyi seviyor. Şu an elinde, farklı dillerden elliye yakın Yabancı var.
Küçük Yılan

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın