Bu, Tersten Yaşanan Bir Aşk Hikâyesidir

0
684
Aşk

Courtney Maum‘un aşk, ihanet, evlilik üzerine ilginç anekdotlarının yer aldığı romanı Burada Sensiz Çok Eğleniyorum, Cahit Kaya‘nın çevirisiyle Pegasus Yayınları‘ndan raflardaki yerini alıyor.

Richard Haddon güzel bir hayata sahiptir: Bir Fransız olan güzel ve başarılı eşi Anne her konuda ona destek veriyordur ve Camille isminde tatlı bir kızları vardır. Üstelik Paris’teki ilk sergisi büyük ilgi görmüştür. Buna karşın birçoğunun yalnızca hayalini kurabildiği bu hayattan sıkılan İngiliz adam, mutluluğu başka birinde bulduğunu sanır fakat uzun sayılabilecek bir ilişkinin ardından kadın, bir gün onu başka bir adam için terk eder. Richard bir yandan bu durumu kabullenmeye çalışırken karısının hamileliği sırasında aşklarının sembolü olarak yaptığı tablonun da satıldığını öğrenir. Bunun üzerine bir içsel hesaplaşmaya giren Richard aslında hâlâ Anne’e âşık olduğunu anlar ve ailesini eski günlerine kavuşturmak için çabalamaya karar verir. Ancak bu esnada Anne’in eline, Richard’ın evlilik dışı ilişkisine dair gerçeklerin yer aldığı bir mektup geçer. Richard’ın Anne’in sevgisini ve saygısını geri kazanmak için çok çaba sarf etmesi gerekecektir.

Evlilik hayatında yaşanması muhtemel olaylar  Burada Sensiz Çok Eğleniyorum’da başarılı bir şekilde anlatılıyor. Bu kitap insanlara eşlerinin ve beraber kurdukları hayatın değerini anlamaları için bir hatırlatıcı niteliğinde olacak.

REAL SIMPLE

Maum kitabında çok eğlenceli bir dil kullanmış. Sanattaki gösterişe dair gözlemlerini de hicivden faydalanarak başarılı bir şekilde aktarmış. İlgi çekici.

THE NEW YORK TIMES BOOK REVIEW

Aşk ve sadakat üzerine eğlenceli, dokunaklı ve bilgece yazılmış bir roman.  Burada Sensiz Çok Eğleniyorum’u okuduktan sonra kendinize ve ilişkinize dair tekrar düşüneceğiniz konular olacak.

PEOPLE

Kitabın konusu kadar olayın geçtiği yer ve tasvirler de dikkat çekiyor. Courtney Maum gerçekten yetenekli bir yazar; herkesin yaşayabileceği bir meseleyi eğlenceli ve dürüst bir şekilde ele almış.

THE WASHINGTON POST

Aşk ve evlilikle ilgili harika bir hikâye. Oldukça etkileyici ve okuması keyifli.

TODAY SHOW 

Courtney Maum edebiyat dünyasına bilgece yazılmış ve eğlenceli bir romanla giriş yapıyor. Richard Haddon hatalarına rağmen nefret edilmeyecek bir erkek başkahraman olarak karşımıza çıkıyor. Maum’un bu kitabını ve keyifli betimlemelerini zevkle okuyacaksınız.

GLAMOUR

Bir erkeğin orta yaş saçmalığı etkileyici ve ilginç bir şekilde ele alınıyor. İlk başta dikkatinizi çeken kitabın konusu olsa da sizi kitaba asıl bağlayan şey karakterler olacak. Maum kusurlu ama iyi niyetli ve sevimli bir başkarakter yaratmayı başarmış. Sonuç olarak bu daha iyi biri olmak için her şeyi yapmaya hazır bir erkeğin öyküsü ve siz de kendinizi onun bunu başarmasını dilerken bulacaksınız.

ELLE

İhanet, affetme ve de aşka dair sürükleyici bir roman.

O MAGAZINE

Eğlenceli ama bir o kadar da duygusal… Güç durumdaki evliliklerde yaşanabilecek olaylara dair bilgece ve açıklayıcı görüşlere yer verilmiş. Birçok insana hitap edecek bir roman.

THE WALL STREET JOURNAL 

Maum’un kitabı aşka ve evliliğe dair değindiği sorunların yanı sıra oldukça duygusal bir kitap. Karakterlerin çok tanıdık gelecek zaafları ve yapmış oldukları hataları, okurların onlarda kendilerinden bir parça bulmasını sağlayacak.

BROOKLYN DAILY EAGLE

Burada Sensiz Çok Eğleniyorum’un okunmasının keyifli olmasını sağlayan unsur sadece aşkla ve kaybetmeyle ilgili olması değil, aynı zamanda yan karakterlerin alışılmadık olmaları, Richard’ın bir sanatçı olarak kendini yeniden keşfetmesi. Maum’un bu ilk kitabının temelinde önemli bir soru yatıyor: İhanetten sonra bir ilişki nasıl toparlanır ve nasıl daha düzgün biri olunur?

NEAL THOMPSON 

Courtney Maum Hakkında

Brown Üniversitesi’nde karşılaştırmalı edebiyat ve Fransızca tercümanlık okudu. Ardından beş yıl boyunca Fransa’da yaşadı, orada parti organizatörlüğü yaptı. Bugün Berkshires, New York ve Paris arasında mekik dokuyor; yaratıcı marka strateji uzmanı ve köşe yazarı olarak çalışıyor.

Önceki İçerikBritish Council’dan ‘80 Yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye’
Sonraki İçerikOyuncu Merve Engin Hayranı Olduğu Usta ve Margarita’yı anlatıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here