Bu Kitap Çocuklarınızın Hayatın Kurtarabilir: Yeni Nesil Ebeveynlik Yayımlandı

0
699
yeni nesil ebeveyinlik

Neredeyse yirmi beş yıldır ebeveynlik alanında tanınmış bir uzman olan Dr. John Duffy’nin yeni kitabı olan “Yeni Nesil Ebeveynlik” Ayrıksı Yayınları’ndan yayımlandı. Oldukça popüler bir klinik psikolog, çok satar yazarı, podcast yayımcısı, yaşam koçu ve ilişki ve ebeveynlik uzmanı olan Dr. John Duffy, yeni kitabıyla ebeveynlerin günümüzün ergen dünyasını daha açık bir şekilde görebilmesini, ebeveynliğin değişen yapısına daha bilinçli ve modern yaklaşıp günümüz çocuklarının ihtiyaçlarını anlayabilmelerini sağlayacak.

Çocukların sosyal medyaya ve internete, daha önce eşi benzeri görülmemiş akademik, sosyal ve ailesel stres etkenlerine maruz kalarak büyüdüğü günümüz dünyasında ebeveynlik de geçmişe nazaran artık daha zor ve karmaşık bir hal almış bulunmakta. Daha sekiz yaşından başlayarak kendilerini, gelişimsel olarak aslında hiç de hazır olmadıkları bilgi, düşünce ve duygu yığınının ortasında bulan çocukların ergenlik çağı da artık daha erken yaşlarda başlıyor ve daha uzun sürüyor. Bunun sonucu olarak da klasik ebeveynlik stratejileri artık işe yaramıyor ve ebeveynleri yeni arayışlara itiyor. Bu kitap günümüzün ergen dünyasını daha açık bir şekilde gösterirken ebeveynliğin değişen yapısına daha bilinçli ve modern bir yaklaşım sunarak günümüz çocuklarının ihtiyaçlarını ortaya seriyor. Böylelikle ebeveynler çocukların hayatlarında iyi bir rehber, dost ve danışman olmayı öğrenebilecek.

Yazar Hakkında

Dr. John DuffyOldukça popüler bir klinik psikolog, çoksatar yazarı, podcast yayımcısı, yaşam koçu ve ilişki ve ebeveynlik uzmanı olan Dr. John Duffy, neredeyse yirmi beş yıldır tek tek, çiftlerle, çocuklarla ve ailelerle klinik çalışmalar yapmaktadır. Dr. Duffy yeni nesle uygun yaklaşımı sayesinde binlerce kişi ve aileye eşsiz bir destek sunmaktadır. Dr. Duffy, klinik çalışmalarının yanında bir çoksatar olan The Available Parent adlı kitabın da yazarıdır. Steve Harvey’in programında düzenli olarak ebeveynlik ve ilişkiler üzerine katkıda bulunurken WGN radyosunda ayda birkaç kez program yapmaktadır. Ayrıca sık sık ulusal ve yerel televizyon ve radyo kanallarında da görünen yazarın düşünceleri birçok basılı ve çevrimiçi mecrada yer almaktadır. Dr. Duffy eşi Julie ve oğlu George ile birlikte Şikago dışında yaşamaktadır

Önceki İçerikAilemizin Mucitleri İş Başında
Sonraki İçerikKorona Günlerinde Sosyal Medyanın Okuma Kültürüne Etkisi ve Katkısı Tartışılacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here